Німецькі вчителі почали великий страйк

Німецькі вчителі почали великий страйкУчителі німецької федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія напередодні розпочали великий страйк. Це може призвести до скасування уроків у школах.

Триденний страйк з 27-лютого до 1 березня відбувається в округах Арнсберг і Детмольд, далі – в Кельні і Мюнстері та в Дюссельдорфі.

Вчителі страйкують за єдині та поліпшені тарифи. Серед іншого вони вимагають «укласти нарешті договір про тарифну класифікацію викладацького складу в школах і ВУЗах», – зазначив прес-секретар Профспілки виховання та науки (GEW) Бертхольда Пашерт.

До цих пір дохід викладачів на ставці залежав від бюджету земель. Для вчителів це означало приблизно наступне: вчитель в Нижній Саксонії при одному і тому ж обсязі роботи може заробляти більше, ніж вчитель у Північному Рейн-Вестфалії, і навпаки.

Дохід вчителів досі регулювався приписами та указами окремих федеральних земель.

«Це одностронньо і несправедливо», – вважає Пашерт. У Північному Рейн-Вестфалії із 180 000 вчителів приблизно 40 000 знаходяться на ставці, з них приблизно 27 000 підписали безстроковий договір.

Профспілка давно скаржиться, що за одну і ту ж роботу вони отримують значно менше грошей, ніж їхні державні колеги.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори