Німеччина: учителі провели попереджувальний страйк

Німеччина: учителі провели попереджувальний страйкЧленська організація Інтернаціоналу освіти Профспілка працівників освіти і науки Німеччини (GEW) провела попереджувальний страйк у Саксонії. У ньому взяло участь понад 10 тисяч учителів, вимагаючи збільшення кількості робочих місць, підвищення заробітної плати, а також прийняття законодавства щодо роботи перед виходом на пенсію.

Масовий протест вчителів

Страйк відбувся у Дрездені, а також у Хемніці, Лейпцигу, Бауцені і Цвіккау. Вчителі Саксонії масово приєднувалися до акції, їх підтримало місцеве відділення соціалістичної партії. Голова місцевого відділення профспілки GEW Сабіна Герольд заявила, що 16 листопада на роботу не вийшли майже 10,5 тисяч працівників шкіл в Лейпцигу, Бауцені, Цвіккау, Плауені.

Профспілка зазначає, що жодного уроку не відбулося в більше, ніж трьох четвертих шкіл регіону, і нагадує, що це вже другий страйк учителів в цьому навчальному році. Оскільки земельний парламент буде приймати у грудні бюджет на наступних два роки, в тому числі, і прийматиме рішення про виділення фінансування на освіту та культурні питання, Герольд не виключає закликів до проведення подальших акцій.

Міністр освіти та культури Саксонії Брюнхільда Курт відхилила вимоги освітян та заявила, що профспілка вчителів перебільшує. Що ж стосується вимоги профспілок – недопущення передчасного виходу на пенсію –, Курт сказала, що це не вирішить проблеми нестачі учителів, оскільки молодих кваліфікованих педагогів недостатньо в країні.

Вона стверджує, що профспілка вчителів свідомо ігнорує те, що уряд виділив чималі кошти на поліпшення освіти та задоволення інтересів учителів. Курт підкреслила, що в у 2013-2014 роки виділяється 9,1 мільйона євро на підвищення зарплат 1350 найстарших вчителів початкової школи.

Профспілка: важливі дії, які уряду не варто ігнорувати

Сьогодні середній вік учителів у Дрездені перевищує 50 років, кожний четвертий вчитель старше 60 років. «Потрібно наймати 1500 вчителів в рік, щоб компенсувати втрату тих, хто виходить на пенсію», – зазначив заступник голови відділення профспілки GEW у Дрездені Майкл Войє.
Профспілка також наголошує, що у порівнянні з іншими німецькими землями, освітяни Саксонії отримують нижчу зарплату. Саме тому профспілка учителів вимагає федерального закону про оплату праці вчителів шляхом колективних переговорів та укладання колективних договорів.

Асоціація освіти: держава має забезпечити зміну поколінь освітян

«20 тисяч учителів під час триденного страйку чітко висловили свою позицію – вони хочуть бути залученими до зміни поколінь в школах», – наголосив Йенс Вейхельт заступник голови Асоціації освіти, ще однієї членської організації Інтернаціоналу Освіти.

Він також додав: «Уряд землі Саксонія не може проігнорувати цей сигнал. У ході переговорів ми очікуємо адекватних пропозицій щодо вирішення демографічних проблем та питань передчасного виходу на пенсію, які б сприяли визнанню роботи старшого покоління і стимулювали б залученню більшої кількості молодих учителів».

Інтернаціонал Освіти: держава повинна гарантувати якісне навчання та умови праці вчителів

«Інтернаціонал Освіти повністю підтримує вимоги своїх членських організацій у Німеччині», – заявив Генеральний секретар Інтернаціоналу Фред ван Левен.

«Земельні і федеральний уряди повинні гарантувати те, що молоді вчителі отримують якісну підготовку та їм запропонують гідні й привабливі умови життя і праці».

Фред ван Левен також наголосив, що уряди повинні вести діалог з профспілками учителів і поважати їх право на ведення колективних переговорів.


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

(використано матеріал сайту Інтернаціоналу Освіти)

Схожі публікації


Догори