День дій за гідну працю: ні жадібності великого бізнесу!

День дій за гідну працю: ні жадібності великого бізнесу!У той час, як робітники в кожному куточку світу продовжують відчувати на собі наслідки глобальної економічної кризи, профспілки в усьому світі знову організовують заходи з нагоди 7 жовтня – Дня дій за гідну працю –, вимагаючи гідних робочих місць і поваги до прав працюючих людей.

Починаючи з 2008 року Міжнародна конфедерація профспілок, її членські організації та партнери щороку в цей день відзначають Всесвітній день дій за гідну працю. Це день мобілізації профспілок в усьому світі, день, коли усі вони єднаються навколо вимоги гідної праці.

Гідна праця має бути пріоритетом державної політики

Гідна праця повинна бути невід’ємним пріоритетним елементом дій уряду, спрямованих на вихід із кризи, відновлення економічного зростання і побудову нової глобальної економіки, в якій люди цінуються понад усе.

Тільки 7% робітників, зайнятих у формальному і неформальному секторах економіки, є членами профспілок, хоча сотні мільйонів хотіли б тієї безпеки і захисту, які надають профспілки.

Організація нових членів є найбільш важливим завданням профспілкового руху в усьому світі, і Всесвітній день дій за гідну працю є чудовою можливістю якнайширше донести профспілкові ідеї, закликати приєднуватися до профспілкового руху і підтримати глобальні солідарні дії за права трудящих.

День дій за гідну працю – 2015

У День дій за гідну працю у 2015 році основна увага профспілок націлена на викриття жадібності корпорацій. Заходи в цей день в різних країнах світу пройдуть під лозунгом «Покладемо край корпоративній жадібності».

У своєму зверненні Генеральний секретар МКП Шаран Барроу заявила: Великий бізнес вважає, що праця – це всього лише товар і що дотримуватися прав трудящих – погано для бізнесу. А наші уряди до цього прислухаються».

Світовий ВВП з 1980 року потроївся, але водночас нерівність досягла рекордного рівня, зазначає Генеральний секретар МКП: «Добробут, що створюється працівниками, їм не належить. Все більше і більше працівників потрапляють у пастку тіньової робочої сили найбагатших компаній світу, де у них немає гарантій зайнятості, але є подовжений робочий день за жебрацьку заробітну плату в небезпечних умовах і з небезпечними речовинами».

Шаран Барроу звертає увагу на те, що 60% глобальної торгівлі припадає на великий бізнес, який не соромлячись застосовує бізнес-модель, засновану на експлуатації та порушенні прав людини у своїх ланцюжках поставок.

Міжнародна конфедерація профспілок звертається до урядів усіх країн закликати великі корпорації до відповідальності у веденні бізнесу як усередині своєї країни, так і за її межами; відстоювати сильні інститути ринку праці, щоб забезпечити справедливий розподіл добробуту через мінімальну оплату праці та колективні переговори; зробити пріоритетним гідний мінімальний соціальний захист для своїх громадян. І тоді світ зміг би покласти край корпоративній жадібності, скоротити нерівність, відновити економічну справедливість і змусити глобальну економіку працювати на благо більшості, а не тільки на найбагатший один відсоток.

Профспілки світу у цей день

Більшість профспілок в світі уже запланували свої заходи з нагоди 7 жовтня. Так, бельгійські профспілки 6 жовтня проводять національну демонстрацію у Брюсселі проти заходів жорсткої економії, що реалізуються урядом Бельгії. Британський конгрес трейд-юніонів 4 жовтня проведе національну акцію протесту в Манчестері проти заходів жорсткої економії та законопроекту про профспілки, запропонованому консервативним урядом, який значно обмежує право працівників на організацію та право на страйк.

6 жовтня розпочнеться 14-й конгрес Конфедерації профспілок Японії (РЕНГО), під час якого відбудеться інформаційний захід за гідну працю для всіх; деякі місцеві відділення Конфедерації проведуть мітинги та інші публічні заходи, щоб підкреслити важливість забезпечення гідною працею.

З нагоди Всесвітнього дня дій за гідну працю 5-6 жовтня болгарська профспілка ПОДКРЕПА проводить конференцію «Партнерство проти філософії капіталу – соціальний діалог повинен бути не тільки формою кризового менеджменту!», а в Загребі профспілки Хорватії 6 жовтня проведуть круглий стіл «Праця – не товар».

На допомогу членським організаціям МКП запустила сайт http://2015.wddw.org/, на якому можна ознайомитися з планами профспілок різних країн світу, їх матеріалами та документами, завантажити для використання логотип Всесвітнього дня дій за гідну працю.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори