День добра й пошани людей старшого покоління

1 жовтня в усьому світі щорічно відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в нашій державі – ще й День ветерана.
Цей день – свідчення глибокої поваги і цивілізованого ставлення українського суспільства до найстарших представників громади, які закладали матеріальну й духовну базу незалежної держави.
Мета Дня – популяризувати необхідність створення належних умов життя, а також розвивати систему соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, людей літнього та похилого віку, для яких позаду залишився період продуктивної праці.
В основі ціннісних ідей цього дня, з одного боку, нагадати всім людям про необхідність поваги і турботи до осіб старшого віку, подякувати їм за їхній внесок у розвиток і родин, і спільнот, і людського капіталу, і економіки; з іншого боку, утверджувати технології соціального розвитку людей похилого віку, їхньої соціалізації з навколишнім світом, який постійно змінюється та потребує щодо вирішення соціальних питань постійної компетентної або пріоритетної уваги урядів та місцевих громад.
До старшого покоління сьогодні належить кожний п’ятий (за класифікацією ВОЗ: 60-74 – люди похилого віку; 75-89 – старі; 90 років і більше – довгожителі).
За міжнародною статистикою, нині вік кожного десятого жителя Землі становить 60 і більше років. В Україні тих, кому за 60, – 22 %.

Вшановуючи цей День, ми щиро бажаємо вам, дорогі ветерани, миру, добра, міцного здоров’я, уваги від рідних і віри в краще життя!
Ваша праця, ставлення до людей та духовних цінностей – це приклад для наслідування сучасному поколінню. Нехай ваші вчинки й поради надихають всіх нас на нові звершення на шляху розбудови нової держави і допомагають у створенні умов для гідного життя усіх громадян.


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
29 вересня 2017
4 630

Схожі публікації


Догори