Всесвітній день боротьби з дитячою працею

Всесвітній день боротьби з дитячою працеюКожного року 12-го червня Інтернаціонал Освіти та його членські організації з різних куточків світу відзначають Всесвітній день боротьби з дитячою працею. У 2013 році в цей день в центрі уваги праця дітей в якості домашньої прислуги.

Всесвітній день боротьби з дитячою працею є чудовою можливістю підкреслити масштаби поширення дитячої праці в світі та підвищити обізнаність громадськості щодо становища мільйонів працюючих дітей. Для Інтернаціоналу Освіти та його членських організацій він є також нагодою ще раз заявити про право кожної дитини на безкоштовну якісну державну освіту.

МОП започаткувала відзначення Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею в 2002 році для того, щоб привернути увагу до важкого становища працюючих дітей, і надати нового поштовху всесвітньому руху проти використання дитячої праці.

За даними МОП в усьому світі понад 215 мільйонів дітей віком від 5 до 14 років працюють, щоб вижити. Половина з них працюють повний робочий день, щодня, протягом усього року. 70% дітей працюють у шкідливих умовах. З-поміж 215 мільйонів працюючих дітей приблизно 50-60 мільйонів — діти віком від 5 до 11 років, які, з огляду на їх вік і уразливість, працюють у шкідливих умовах.

Інтернаціонал Освіти закликає профспілки вчителів взяти участь у заходах у своїх країнах, спрямованих на викорінення дитячої праці та розширення можливостей отримання освіти для всіх дітей.

Профспілки освітян завжди були на передових позиціях руху за запобігання та викорінення дитячої праці. За останні роки низка членських організацій Інтернаціоналу Освіти провели успішні кампанії в своїх країнах. Вони вважають, що боротьба проти дитячої праці є однією з основних компонентів відстоювання права на освіту.

Кампанія Інтернаціоналу Освіти «Одна година проти дитячої праці»

Інтернаціонал Освіти у співпраці з програмою з викорінення дитячої праці Міжнародної організації праці (МОП-ІПЕК) розпочав в 2012 році кампанію «Одна година проти дитячої праці».

Інтернаціонал розробив освітні та інтерактивні агітаційні матеріали з питань дитячої праці для використання профспілками вчителів, їх членами та студентами.

Захід «Одна година проти дитячої праці» можна провести у школах, класних кімнатах, учительських, профспілкових офісах або на профспілкових зборах. Цей захід може стати відправною точкою участі в боротьбі проти дитячої праці на різних рівнях – на індивідуальному рівні, в профспілках, класах, громадах, а також на національному та глобальному рівнях.

Мета заходу полягає в інформуванні учителів і студентів про проблему дитячої праці і заохочуванні їх до дій на різних рівнях протягом року.
У 2013 році Інтернаціонал Освіти знову закликає членські організації використовувати матеріали кампанії «Одна година проти дитячої праці».


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

(використано матеріал сайту Інтернаціоналу Освіти)

Схожі публікації


Догори