Сьогодні – Всесвітній день дитини

Сьогодні – Всесвітній день дитиниЩорічно, 20 листопада світова спільнота святкує Всесвітній день дитини – Universal Children's Day. Саме в цей день 1989 року резолюцією 44/25 Генеральної асамблеї ООН була прийнята Конвенція про права дитини.

Ця конвенція є основним міжнародним документом із захисту прав дітей. 193 країни, крім США та Сомалі, ратифікували конвенцію ООН про права дитини, йдеться на офіційному сайті ЮНІСЕФ.

Діти і підлітки – найбільш уразливі члени будь-якого суспільства. У сучасному світі їхні інтереси і права як найбідніших, так і в розвинених країнах часто порушуються.

Незадовільні умови життя є одними з найпоширеніших порушень прав дітей. Без гідного, безпечного житла, без санітарних умов, без доступу до освіти дітям набагато складніше жити і розвиватися.

Здоров'я не може бути міцним в антисанітарних умовах, а право на гру не може бути здійснено за відсутності безпечного місця для ігор.

Світові фонди
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) захищає права дітей в інтересах їхнього виживання і розвитку. Він відстоює виконання повною мірою Конвенції про права дитини та Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок. ЮНІСЕФ працює у співпраці з урядами, міжнародними організаціями, громадянським суспільством і молоддю, сприяючи забезпеченню кожної дитини послугами в галузі охорони здоров'я та освіти, а також рівності і процвітання.

У 2000 році світові лідери розробили Цілі розвитку тисячоліття, де шість з восьми цілей свідчать прямо про потреби дітей.

Цілі розвитку тисячоліття включають в себе зобов'язання до 2015 року удвічі зменшити зубожіння, зупинити розповсюдження ВІЛ/СНІДу та надати загальну початкову освіту.

Україна і захист дітей
У світі – понад два мільярди дітей, вісім мільйонів з яких – це маленькі українці. Кожен з них народжується з правами. Кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство. Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства.

Україна взяла на себе ряд зобов’язань з покращення добробуту дітей, зокрема, підписавши Конвенцію ООН про права дитини. 27 лютого 1991 року Верховна Рада України ратифікувала цю Конвенцію постановою №789XII (78912), яка набула чинності для України 27 вересня 1991 року.

Крім того, у 2003 та 2005 роках Верховна Рада України ратифікувала два факультативні протоколи до Конвенції про права дитини щодо торгівлі дітьми, дитячої проституції, дитячої порнографії та щодо участі дітей у збройних конфліктах.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
20 листопада 2014
4 849

Схожі публікації


Догори