17 жовтня – Міжнародний день боротьби з бідністю

17 жовтня – Міжнародний день боротьби з бідністюМіжнародний день боротьби з бідністю (офіційна назва «Міжнародний день боротьби за ліквідацію злиднів») відзначається з 1993 року щорічно 17 жовтня.

Він був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН (резолюція № A/RES/47/196) у 1992 році.

У своїй резолюції Генеральна Асамблея ООН закликала всі держави пропагувати у цей день заходи з ліквідації злиднів та бідності.

Як соціальне явище бідність завжди була в центрі уваги ООН. Саме тому у «Декларації тисячоліття», прийнятій главами 147 країн світу, включаючи Україну, на Саміті тисячоліття у вересні 2000 року, міжнародна спільнота поставила перед собою низку цілей в області людського розвитку, в тому числі скоротити наполовину до 2015 року частку людей, які живуть в умовах крайньої бідності.

Незважаючи на суттєвий прогрес, досягнутий людством в області підвищенні добробуту, бідність і в XXI столітті залишається глобальною проблемою.

Із понад 6 мільярдів людей, які населяють планету, 2,8 млрд (47%) живуть менше, ніж на 2 долари в день, а більше 1,2 млрд. (20%) – менше, ніж на 1 долар у день.

приблизно 800 млн чоловік (14% населення світу) не отримують необхідного мінімального рівня харчування і майже півмільярда чоловік хронічно недоїдають, з них третина – діти.

Бідність позбавляє людей необхідних можливостей та умов, які дозволяють прожити довге, здорове, творче життя, домогтися свободи і поваги до людської гідності, забезпечити гідний рівень життя.

Найпоширенішим у світі визначенням, в основі якого лежить визначення ООН, є бачення бідності як «стану тривалої вимушеної відсутності необхідних ресурсів для забезпечення задовільного способу життя». Сьогодні у це поняття включається не лише нестача грошей, але й обмеження можливостей реалізації потенціалу людини, викликане відсутністю гідної роботи, зручного житла, доступу до адекватної освіти та охорони здоров'я.

Крім цього, бідність включає в себе також безсилля перед обставинами, відсутність права голосу, відчуття беззахисності і страху, обмеження можливостей брати участь у демократичних процесах і бути почутим.

Історична довідка

17 жовтня 1987 року майже 100 000 правозахисників із декількох країн зібралися у Парижі на площі Прав людини – Трокадеро. Вони висловили своє неприйняття бідності.

Вимагаючи дотримання прав людини, правозахисники підтримали гасло отця Жозефа Врешинскі: «Там, де людина змушена жити у злиднях, порушуються права людини. Об'єднатися у боротьбі за повагу цих прав є священним обов’язком кожного».
У цей день на площі Трокадеро був закладений пам’ятний камінь.


Завантажити резолюцію Генеральної Асамблеї ООН rezol_ga_oon.pdf [61.17 Kb][79] Завантажити Переглянути документ онлайнПрес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
17 жовтня 2012
6 296

Схожі публікації


Догори