Разом заради світу без дискримінації: спираючись на досвід і знання

Разом заради світу без дискримінації: спираючись на досвід і знанняСьогодні – Міжнародний день боротьби з бідністю. Він почав відзначатися на щорічній основі з 1993 року, після прийняття Генеральною Асамблеєю ООН резолюції 47/196.

Метою проведення цього Дня є підвищення рівня усвідомлення необхідності боротися за ліквідацію злиднів і бідності в усіх країнах, особливо в країнах, що розвиваються.

Тема року 2013 – «Працюємо разом заради світу без дискримінації: спираючись на досвід і знання людей в умовах крайньої бідності».

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у щорічному посланні зазначив, що для того щоб всі отримали можливість жити в тому майбутньому, якого ми хочемо, ми повинні почути голос знедолених. «Нам під силу, діючи спільно, забезпечити процвітання і мир, справедливість і рівність на нашій планеті, а значить і гідне життя для всіх», – наголосив Генсек ООН.

Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності дає можливість визнати зусилля і боротьбу людей, що проживають в умовах бідності, дає їм шанс заявити про свої проблеми, а також можливість визнати те, що бідні групи населення є тими, кого злидні стосуються в першу чергу. Проведення Міжнародного дня також відображає прагнення незаможного населення внести у справу боротьби з бідністю свій особистий досвід.

В цьому році офіційне відзначення 17 жовтня в штаб-квартирі ООН стане можливістю визнати людей, що живуть у бідності, як основних партнерів в боротьбі з викликами розвитку, що стоять перед нами. Заходи в ООН організовуються в партнерстві з міжнародним рухом «Четвертий світ», підкомітетом неурядових організацій з боротьби за ліквідацію бідності і Департаментом ООН з економічних і соціальних питань, за підтримки представництв Франції і Буркіна-Фасо в ООН. Крім цього, платформа «Світ якого ми хочемо» проведе захід із серії «Думки людей», в центрі уваги якого буде основна тема Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності, Цілі розвитку тисячоліття та ЦРТ та порядок денний розвитку після 2015 року.

Федерація профспілок України постійно заявляє про стурбованість цим питання. Федерація закликає бізнес бути соціально відповідальним, а отже, забезпечувати трудові права працюючих – передусім своєчасно виплачувати гідну заробітну плату.

Ефективна боротьба проти бідності та злиденності неможлива без розвитку громадянського суспільства, активної участі людей у прийнятті рішень, зокрема щодо розподілу ресурсів, контролю за їх використанням та викорінення корупції.

Завантажити звернення Президії ФПУ zvernennya-prezidiyi-fpu.doc [28.5 Kb][35] Завантажити Переглянути документ онлайнПрес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
17 жовтня 2013
1 923

Схожі публікації


Догори