Відкритий лист Генсеку ООН Пан Гі Муну від педагогів світу

Відкритий лист Генсеку ООН Пан Гі Муну від педагогів світуІнтернаціонал Освіти спрямував лист до Генерального Секретаря Організації Об’єднаних Націй Пан Гі Муна аби донести позицію вчителів і працівників освіти з усього світу.

«Рік тому, у Всесвітній день вчителя, розпочалася наша кампанія «Об'єднаймося заради якісної освіти», яка стала нашою глобальною вимогою забезпечити якісною освітою усіх. Ми є свідками того, як зазнають невдачі зусилля з досягнення цієї основної мети освіти. Як Ви знаєте, в усьому світі близько 60 мільйонів дітей не відвідують школу; уряди не виконали своєї обіцянки забезпечити загальний доступ до якісної освіти», – йдеться у листі за підписом Президента Інтернаціоналу Освіти Сьюзан Хопгуд та Генерального секретаря Фреда ван Левена.

Протягом року, що минув, відбулося оцінювання прогресу в досягненні Цілей розвитку тисячоліття, цілей кампанії «Освіта для всіх», з метою інформування і донесення точки зору педагогів в процеси обговорення порядку денного розвитку на період після 2015 року.

Інтернаціонал у листі поінформував, що якісна освіта ґрунтується на трьох принципах: якісне викладання, якісні інструменти для викладання і навчання, і якісне середовище для викладання та навчання. Всі ці елементи необхідні, якщо ми хочемо, щоб учні й студенти мали змогу зосередитися на навчанні, і якщо ми хочемо, щоб їх навчали ефективно. Ніщо з цього не з’являється саме по собі у світі, в якому ми живемо сьогодні.

Кваліфікація вчителів і їх підготовка, підтримка і, головне, мотивація, є основоположними для надання якісної освіти. Проте, зазначає Інтернаціонал, країни у різних куточках світу продовжують відчувати значний дефіцит кваліфікованих викладачів, а мільйони вчителів живуть в бідності, викладають у переповнених класах, в школах, недостатньо забезпечених ресурсами, мають незначний вплив на вирішення питань, що стосуються їх повсякденної роботи.

Крім того, чимало вчителів не мають підтримки в навчанні учнів з боку кваліфікованого допоміжного персоналу.

Інтернаціонал Освіти наголошує, що освіта змінює життя і суспільство. Однак урядам не вдалося забезпечити достатнє, ефективне і справедливе фінансування своїх освітніх систем. Вони також не визнають досвід вчителів і освітніх працівників, не надають їм гідного місця в прийнятті рішень у сфері освіти.

Від імені вчителів світу Інтернаціонал подякував Пан Гі Муну за Глобальну ініціативу «Освіта на першому місці», і висловив сподівання щодо сприйняття кампанії «Об'єднаймося заради якісної освіти».

Світ більше не може чекати – в новому контексті сталого розвитку має бути встановлена окрема ціль щодо якісної освіти, доступної і безкоштовної для всіх.

Ця ціль повинна охоплювати всі рівні освіти, від дошкільної до вищої освіти, містити чіткі зобов'язання щодо інвестування в достатню кількість належним чином підготовлених і кваліфікованих вчителів і викладачів, - наголошується у документі.

Завантажити лист list-pan-gi-munu_.doc [34 Kb][65] Завантажити Переглянути документ онлайн


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори