День соціальної справедливості

День соціальної справедливостіСьогодні, 20 лютого 2012, в Україні вперше відзначається День соціальної справедливості, який згідно з Указом Президента України від 4 листопада 2011 року № 1021 проводитиметься в нашій державі щороку у Всесвітній день соціальної справедливості.

За визначеннями саме соціальна справедливість і є основним принципом мирного та успішного життя як безпосередньо в самих країнах, так і у відносинах між ними, її не можна досягнути в умовах масових порушень прав і основних свобод людини. Тільки широкомасштабне і стійке економічне зростання є необхідною умовою забезпечення соціального розвитку й соціальної справедливості.

"Соціальна справедливість є основоположним принципом мирного та благополучного існування, як безпосередньо в країнах, так і у відносинах між ними. ООН підтримує принципи соціальної справедливості, пропагуючи рівність серед жінок та чоловіків, або права корінних народів та мігрантів. Ми сприяємо забезпеченню соціальної справедливості, долаючи перешкоди, що виникли перед людьми через їх відмінності по статі, віку, расової, етнічної та релігійної приналежності, культури або наявності інвалідності.

Для ООН прагнення соціальної справедливості для всіх лежить в самому центрі нашої глобальної місії зі сприяння розвитку та поваги людської гідності. Прийняття минулого року Міжнародною організацією праці Декларації про соціальну справедливість з метою справедливої глобалізації є лише одним із нещодавніх прикладів, що свідчать про відданість системи Організації Об’єднаних Націй до забезпечення соціальної справедливості. В Декларації робиться наголос на гарантії досягнення справедливих результатів для всіх шляхом забезпечення зайнятості, соціального захисту, соціального діалогу та основоположних принципів і прав на робочому місці.

Як це не сумно, соціальна справедливість все ще залишається недосяжною мрією для величезної частини людства. Крайня бідність, голод, дискримінація та порушення прав людини досі наносять болючі удари по моральності суспільства. Глобальна фінансова криза несе загрозу ще більшого посилення цих явищ".

Генеральний Секретар ООН Пан Гі-мун


Підтримуючи у своїй діяльності принципи соціальної справедливості, ФПУ, її членські організації запевняють, що докладуть максимум зусиль для розбудови України, як соціальної держави, основним обов'язком якої є втілення ідей соціальної справедливості і соціального захисту, реалізація соціально-економічних прав, передбачених Конституцією та іншими законами України, ратифікованими Україною Конвенціями МОП.

У зв'язку з цим ФПУ закликає Президента України, Уряд, Парламент, роботодавців, громадські організації, а також політичні партії об'єктивно оцінювати причини поширення бідності та нерівності в країні. Запровадження політики «урізання» соціальних виплат та макроекономічних обмежень на догоду «сумнівних» рекомендацій Міжнародного валютного фонду, ігнорування національних інтересів стають на перешкоді усвідомлення справжніх причин бідності та проблем нерівності.

У пошуках непростих рішень ФПУ вимагає при проведенні масштабних соціально-економічних реформ безумовного дотримання принципу соціальної справедливості, вирішення стратегічних завдань у таких сферах, як зайнятість, соціальний захист, соціальний діалог і трудові відносини.

За матеріалами Медіа-центру ФПУ


Завантажити Указ Президента про встановлення Дня соціальної справедливості ukaz-prezidenta-ukrayini_pro-den-socialnoyi.doc [20.5 Kb][63] Завантажити Переглянути документ онлайн
0
20 лютого 2012
5 232

Схожі публікації


Догори