Профспілки за справедливість у проведенні податкової політики в державі

Профспілки за справедливість у проведенні податкової політики в державі21 серпня 2012 року із залученням широкого кола представників профільних міністерств, Державної податкової служби України, інших центральних органів виконавчої влади, наукових установ, громадських організацій та ЗМІ ФПУ провела публічне обговорення запровадження соціальних ініціатив у ході податкової реформи та перспективи цього процесу.

Відкрив засідання заступник голови ФПУ Сергій Кондрюк, який нагадав присутнім, що, за ініціативи ФПУ, 2012 рік оголошено в Україні роком соціальної справедливості, і Україна цього року вперше разом з іншими державами, згідно з Указом Президента України, відзначила 20 лютого День соціальної справедливості.

Профспілки активно долучилися до цієї події і проголосили принципи соціальної справедливості для працюючих. Насамперед, це – гідні умови праці, належний рівень її оплати, щоб робота була рентабельною, а також достатній рівень пенсій та соціальних виплат.

Під час дискусії мова йшла про те, що в Україні розпочинається новий етап реформування податкової системи. Міністерство фінансів України і Державна податкова служба готують законодавчі зміни до Податкового кодексу. Профспілки беруть активну участь у цій роботи й закликають тих, хто вносить зміни до податкового законодавства, щоб під час цього вони врахували інтереси працюючих.

Профспілкову позицію щодо подальшого реформування податкової системи було озвучено під час зустрічі із заступником голови Державної податкової служби України А.П. Ігнатовим, а також під час засідання робочої групи з підготовки пропозицій по реформуванню податкової системи.

За результатами роботи такої робочої групи Державна податкова служба України підготувала законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України», до якого ФПУ висловила свої зауваження та пропозиції, надіславши їх Мінфіну та ДПС України.

Профспілки, виступаючи за справедливе оподаткування, наполягають, насамперед на необхідності:
– уніфікації підходу до оподаткування зарплати та прибутку підприємств шляхом відновлення дії неоподатковуваного мінімуму на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб – еквіваленту собівартості для працюючих громадян;
– встановлення рівня податкового навантаження на доходи від трудової діяльності у вигляді заробітної плати на рівні не вищому, ніж рівень оподаткування інших доходів (дивідендів, процентів від депозитних вкладів, прибутків від оренди та продажу майна тощо);
– удосконалення порядку надання податкової знижки, зокрема шляхом запровадження реального механізму віднесення до її складу витрат на лікування та медичне обслуговування;
– запобігання ухиленню від сплати податків, як механізму наповнення бюджету всіх рівнів податковими надходженнями;
– виваженого підходу до надання податкових пільг з метою стимулювання пріоритетних галузей економіки та підтримки соціально незахищених категорій населення.

За результатами публічного обговорення його учасники вирішили опрацювати спільне звернення до Міністерства фінансів України та Державної податкової служби. Текст зазначеного документу після ухвалення буде опубліковано дещо згодом.

За матеріалами Медіа-центру ФПУ


Профспілки за справедливість у проведенні податкової політики в державіПрофспілки за справедливість у проведенні податкової політики в державі

Профспілки за справедливість у проведенні податкової політики в державі
0
22 серпня 2012
2 706

Схожі публікації


Догори