Уряд підтримає ініціативу профспілок оголосити 2012-й рік роком соціальної справедливості

Уряд підтримає ініціативу профспілок оголосити 2012-й рік роком соціальної справедливості12 січня відбулася зустріч Голови Федерації профспілок України Юрія Кулика з Прем'єр-міністром України Миколою Азаровим.
Під час зустрічі Прем'єр-міністр підтримав ініціативу профспілок оголосити 2012 рік роком соціальної справедливості.

«Уряд серйозно працює над проблемою надмірного розриву і дуже сильного розшарування доходів населення, особливо за останні 20 років. Неуважне ставлення до цієї проблеми призвело до зростання соціального невдоволення. Люди не розуміють, як можуть так серйозно – у десятки разів – відрізнятися доходи громадян. І тому Уряд приймає спеціальні рішення щодо вирівнювання доходів, їх збільшення, і ми розраховуємо на допомогу профспілок, яка дозволить більш справедливо перерозподіляти національні багатства через різні форми заохочення та стимулювання. Ми повинні в найближчі п'ять років значно скоротити цей розрив», – сказав Микола Азаров.

Він також підкреслив, що Уряд перебуває у постійному діалозі з профспілками. Зокрема, на кожному засіданні Кабміну присутній заступник голови ФПУ. При ухваленні важливих рішень, пов'язаних з оплатою праці, захистом прав працівників, охороною праці тощо, завжди враховується думка профспілок. Уряд готовий і в подальшому продовжувати таку конструктивну співпрацю, наголосив Прем'єр-міністр.

У свою чергу Юрій Кулик зазначив, що часом позиції профспілок і Уряду природно відрізняються, але сторони намагаються вирішувати всі питання шляхом компромісу.

Крім того, голова ФПУ запропонував Уряду запровадити у лютому відзначення Дня соціальної справедливості. «Я переконаний, що профспілки будуть надійними партнерами Уряду у забезпеченні соціальної справедливості», – сказав він.

Вчора на засіданні Кабінету Міністрів Глава Уряду вперше за історію України публічно назвав надмірну диспропорцію доходів національною проблемою і запропонував виробити систему дій для ліквідації такої диспропорції. За словами Миколи Азарова, з цією метою упродовж 2012 року, зокрема, посадові оклади бюджетників підвищуватимуться шість разів поспіль, за рік вони повинні зрости на 19%.

Офіційний веб-портал ФПУ
0
13 січня 2012
2 623

Схожі публікації


Догори