День Організації Об’єднаних Націй

День Організації Об’єднаних Націй24 жовтня 1945 року набув чинності Статут ООН. І з того часу саме ця дата в усьому світі відзначається як День Організації Об’єднаних Націй.

У цьогорічному посланні з нагоди відзначення Дня Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун зазначив, що зараз, коли невблаганно наближається 2015 рік, на який намічено досягнення цілей в області розвитку, сформульованих в Декларації тисячоліття, Організації потрібно поставити перед собою більш масштабні завдання.

Він вважає, що ООН повинна сформулювати «масштабний і практичний порядок денний у напряму розвитку на період після 2015 року».

Глава ООН відзначив, що ми живемо у вкрай напружені часи – в епоху корінних змін і глибоких перетворень. Відбувається наростання таких проблем, як загрози безпеці, нерівність і нетерпимість.

На думку Пан Гі Муна, це дуже відповідальний період ООН не повинна відставати ні по одному з напрямів своєї діяльності – світ, розвиток, освіта, права людини, верховенство права і розширення прав і можливостей жінок і молоді у світі.

Для довідки
ООН працює в Україні з 1992 року. Система ООН в Україні складається з 13 міжнародних організацій, агентств та інституцій.

Організація Об`єднаних Націй надає допомогу на центральному та місцевому рівнях з питань сталого економічного розвитку, ефективного врядування, верховенства права, поваги до прав людини та інших міжнародних стандартів і норм заради добробуту народу України.

Нещодавно було підписано Рамкову програму партнерства Уряду України – ООН на 2012-2016 роки, яка визначатиме стратегічні напрями співробітництва та партнерства між системою ООН та Урядом України на наступні п`ять років.Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
0
24 жовтня 2012
2 799

Схожі публікації


Догори