Кампанія «Назад до школи» – надзвичайно важлива у країнах, де тривають конфлікти

Кампанія «Назад до школи» – надзвичайно важлива у країнах, де тривають конфліктиУ той час, як діти в усьому світі готуються до навчання, численні надзвичайні ситуації руйнують системи освіти для мільйонів дітей. Адже сьогодні приблизно 58 мільйонів дітей не відвідують школи, половина з них – через збройні конфлікти.

Двадцять років тому, Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) розпочав кампанію «Назад до школи» з метою забезпечення нормального життя, безпечного середовища та шансу на краще майбутнє для дітей, які постраждали від конфліктів, а також стихійних лих.

Кампанія ЮНІСЕФ «Назад до школи» була започаткована в 1994 році у відповідь на геноцид в Руанді, який позбавив мільйони дітей права на освіту і шансу на краще життя. З того часу кампанія поширилася на 55 країн, полегшуючи доступ до захищеного навчального середовища в період після конфліктів і стихійних лих.

Сьогодні в рамках кампанії «Ні – втраченому поколінню», ЮНІСЕФ і його партнери вживають заходів задля розширення доступу до навчання і психологічної підтримки, зміцнення соціальної згуртованості та миротворчих зусиль, повернення надії на майбутнє для мільйонів сирійських дітей.

Представник ЮНІСЕФ Найджел Фішер, який допомагав започаткувати першу кампанію в Руанді, а в даний час є Регіональним координатором гуманітарної допомоги в Сирійській кризі, підкреслив важливість освіти, як однієї з перших елементів відповіді на гуманітарну кризу і наголосив, що в питанні повернення дітей до школи, особливо в період надзвичайних ситуацій, мова йде не тільки про навчання. «Знадобилося багато часу, і, чесно кажучи, сьогодні дехто говорить, що освіта не є важливою, і ми повинні робити все, щоб спасти життя людей. Я завжди відповідаю: «Так, але заради якого життя, якого майбутнього?» – зазначив він.

«Після 30 років роботи в кризових і конфліктних ситуаціях, я знаю, що коли батьків запитати, чого вони хочуть, вони ніколи не кажуть, що хочуть їжі, притулку, охорони здоров'я. Вони кажуть, що ми хочемо освіти для наших дітей, бо наше сьогодення уже втрачене, але їхньому майбутнє не має бути завдано шкоди».


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори