16-денна кампанія Інтернаціоналу Освіти «Зробимо освіту безпечною для всіх»

16-денна кампанія Інтернаціоналу Освіти «Зробимо освіту безпечною для всіх»Із 25 листопада до 10 грудня 2015 року Інтернаціонал Освіти проводить 16-денну кампанію з метою підвищення інформованості суспільства про насильство за ознакою статі.

Ця міжнародна кампанія розпочалася в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок та дівчаток і закінчиться в Міжнародний день прав людини.

Тема цьогорічної кампанії – «Від миру вдома до миру в усьому світі: зробимо освіту безпечною для всіх!».

Результати он-лайн опитування, яке було проведено в рамках проекту Європейського комітету профспілок освіти «Сприяння гендерній рівності в профспілках вчителів і в педагогічній професії в умовах жорсткої економії», свідчать, що в період економічної кризи спостерігається зростання насильства за ознакою статі – заходи жорсткої економії посилили економічний і соціальний тиск на населення, а більшість центрів з надання допомоги, які фінансувалися державою, були закриті.

Як наголошувалося на VII Всесвітньому конгресі Інтернаціоналу освіти, профспілки вчителів відіграють вирішальну роль у боротьбі з насильством за ознакою статі. Делегати прийняли резолюцію щодо насильства за ознакою статі в освітніх установах.

У ній йдеться про акти або загрози сексуального, фізичного чи психологічного насильства, які мають місце у закладах освіти і є результатом дисбалансу між гендерними нормами і динамікою владних відносин. Ці дії включають в себе залякування, словесне або сексуальне домагання, дотики без згоди, зґвалтування і напади.

Незважаючи на те, що і хлопчики, і дівчатка можуть бути об'єктами насильства за ознакою статі в освітніх закладах, останні є найбільш уразливими. Вчителі та допоміжний персонал можуть бути як жертвами, так і винними у скоєнні актів насильства.

Від насильства за ознакою статі щороку страждають мільйони дітей в усьому світі. Воно є значним бар’єром на шляху реалізації права на освіту, не тільки через серйозні фізичні та психологічні наслідки, але й тому, що веде до погіршення навчального середовища в цілому.

Випадки чи навіть загроза насильства за ознакою статі призводять до пропуску занять, прогулів, передчасного завершення навчання у школі, погіршення успішності, низької самооцінки. Насильство за ознакою статі нерідко посилюється в країнах, охоплених конфліктами, та під час надзвичайних ситуацій.

Кілька європейських установ займаються вирішенням цих проблем, наприклад Комітет з прав жінок і гендерної рівності Європейського парламенту 25 листопада 2015 року провів круглий стіл з питань викорінення насильства щодо жінок.

Основними доповідачами на ньому були комісар з питань правосуддя, прав споживачів та гендерної рівності Вєра Юрава, яка представила підхід ЄС до захисту жертв насильства за ознакою статі, та Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд, який зупинився на питаннях реалізації Стамбульської конвенції про боротьбу з насильством стосовно жінок.


Будучи голосом вчителів та всіх інших працівників освіти в усьому світі, членські організації Інтернаціоналу освіти та Європейського комітету профспілок освіти відіграють ключову роль в боротьбі з насильством за ознакою статі як на території навчальних закладів, так і за їх межами, а також представляють собою рушійну силу перетворень та захисту.

Кампанію «16 днів активних дій проти гендерного насильства» координує Центр жіночого глобального лідерства Ратгерського університету. Членські організації запрошуються відвідати веб-сайт організаторів, щоб отримати поради з планування та організації заходів в рамках цієї кампанії і отримати пакет матеріалів на декількох мовах.

З нагоди Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок та дівчаток ЄКПО, спільно з іншими європейськими федераціями профспілок та МКП, опублікував прес-реліз. У ньому підкреслюється зобов’язання профспілок боротися з насильством за ознакою статі. Крім того, ЄКПО закликає свої членські організації протистояти всім формам вербального та фізичного насильства щодо жінок і дівчаток, взявши участь в 16-денній кампанії.

Будь ласка, повідомте ЄКПО та Інтернаціонал Освіти про проведені заходи під час 16 днів кампанії або зв'яжіться з ними для отримання додаткової інформації: equality@ei-ie.org

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори