На Всесвітньому освітньому форумі прийнята Декларація про майбутнє освіти

На Всесвітньому освітньому форумі прийнята Декларація про майбутнє освітиУ ході Всесвітнього освітнього форуму, який завершив свою роботу 22 травня 2015 року у Інчхоні (Республіка Корея), була сформульована концепція освіти на наступні 15 років.

Інчхонська декларація отримала схвалення світового освітнього співтовариства, в тому числі неурядових та молодіжних організацій та міністрів понад ста країн.

Декларація закликає держави забезпечити інклюзивну та якісну освіту на рівноправній основі, а також надати кожній людині можливість отримувати освіту впродовж всього життя. Декларація ляже в основу освітніх завдань у рамках Цілей сталого розвитку, які будуть затверджені ООН у вересні 2015 року.

«Ця декларація – це значний крок вперед, – заявила Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова. – Вона відображає наш твердий намір забезпечити всім дітям та молоді знання та вміння, які дозволять їм жити гідно, розкрити свій потенціал, активно брати участь у житті суспільства й стати відповідальними громадянами світу. Декларація закликає держави забезпечити можливість отримувати освіту впродовж життя, щоб люди продовжували професійно рости і розвиватися. Вона стверджує ідею того, що освіта сприяє зміцненню миру і сталого розвитку».

В основі Інчхонскої декларації лежить програма «Освіта для всіх», заснована в Таїланді у 1990 році і закріплена в Сенегалі в 2000 році.

Завдяки програмі «Освіта для всіх» та Цілям розвитку тисячоліття у сфері освіти були досягнуті значні результати, проте багато з поставлених завдань, у тому числі забезпечення загального доступу до початкової освіти, залишилися невиконаними.

На сьогодні школу не відвідують 58 мільйонів дітей, більшість з яких – дівчата. Крім того, 250 мільйонів дітей не можуть отримати базові навички, незважаючи на те, що половина з них навчалися в школі протягом як мінімум чотирьох років. Інчхонска декларація покликана остаточно виконати сміливі завдання, поставлені в рамках «Освіти для всіх» і Цілей розвитку тисячоліття.

«Якщо ми хочемо, щоб це покоління дітей змогло звести до мінімуму нерівність та несправедливість в сучасному світі, ми зобов'язані дати всім дітям реальну можливість отримати освіту. Ми всі повинні розуміти і підтримувати цю ідею», – заявив виконавчий директор ЮНІСЕФ Ентоні Лейк.

«Ми визнаємо, що кожен учень має право на якісну та безкоштовну державну освіту», – заявила Сьюзан Хопгуд, президент «Інтернаціонал Освіти» – організації, яка об'єднує понад 30 мільйонів викладачів і працівників системи освіти у всьому світі. «Проте для того, щоб реалізувати цю мету в галузі освіти, необхідно, щоб в школах працювали професійні та компетентні викладачі з високим рівнем мотивації, завжди готові допомогти своїм учням. Забезпечення якісної освіти для всіх неможливо без змін у системі освіти. Для того, щоб здійснити Рамкову програму дій у сфері освіти до 2030 року й підвищити якість освіти, необхідно зробити так, щоб система освіти заохочувала створення відкритої культури співпраці».

Сьюзан Хопгуд підкреслила, що освіта необхідна для досягнення всіх нових цілей Сталого розвитку. Вона є важливим чинником викорінення бідності, загального процвітання, широкомасштабного економічного зростання і побудови мирного та толерантного суспільства.

За її словами, Декларація, прийнята на форумі, відображає загальну прихильність цій ідеї і бажання втілити її в життя. Вона є свідченням того, що освіта здатна змінювати життя людей.

За матеріалам – ЮНЕСКО-Прес

Схожі публікації


Догори