Інтернаціонал Освіти на Ріо+20: сталий розвиток через інвестиції в освіту

Інтернаціонал Освіти на Ріо+20: сталий розвиток через інвестиції в освіту22 червня у Ріо-де-Жанейро закінчила свою роботу Конференція ООН зі сталого розвитку Ріо+20. У ній взяли участь понад 100 глав держав і урядів, а також майже 40 тисяч парламентаріїв, мерів міст та громадянського суспільства, серед яких і делегація Федерація профспілок України.

В останній день роботи Конференції заключний документ «Майбутнє, якого ми хочемо» був ухвалений главами держав. Саме він має, за словами Генерального секретаря ООН Пан Гі Муна, має забезпечити «міцну основу для просування стійкого розвитку».

Узгоджений документ – величезний успіх міжнародного співтовариства, а сама Конференція Ріо+20 знаменує початок шляху, який приведе до більш кращого майбутнього для нинішнього і прийдешніх поколінь.

У міжнародному заході участь взяли профспілкові лідери від Інтернаціоналу Освіти. Зокрема, Юсара Дутра Вієйра – віце-президент ІО/президент Національної конфедерації працівників освіти (Бразилія) і Фатіма да Сільва – віце-президент комітету Латино-американського регіону ІО передали міжнародній спільності позицію Інтернаціоналу щодо ролі освіти у сталому розвитку.

Інтернаціонал Освіти у своєму месежді наголошує, що зміна парадигми, необхідної для майбутнього, великою мірою залежить від освіти. Адже, якщо освіту не спрямувати безпосередньо на економічну модель розвитку країн, то неможливо трансформувати й реальність. Сьогодні вкрай необхідно, не лише врятувати і захистити природу, а й відродити духовні цінності, які повинні лежати в основі взаємодії між людьми й між народами.

Інтернаціонал Освіти також попередив делегатів про те, що неписьменність у різних регіонах світу – жахливе явище, що перешкоджає можливості громад розвитку і зовсім не сумісне з науково-технічним прогресом людства.

Особливий акцент було зроблено представниками міжнародної освітянської громади на зниженні професіоналізму педагогів через різні соціально-економічні фактори, що є прямою загрозою отримання права на якісну освіту.

Таким чином, Інтернаціонал Освіти ще раз підкреслив, що немає ефективніших заходів у відповідь різноманітним кризовим явищам, як розвиток та інвестиції в освіту.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори