Про участь делегації Профспілки працівників освіти і науки України в роботі V Конгресу Інтернаціоналу Освіти

Про участь делегації Профспілки працівників освіти і науки України в роботі V Конгресу Інтернаціоналу Освіти (ІО) – детальніше у розділі „Міжнародне життя”.

Делегація Профспілки працівників освіти і науки України взяла участь в роботі V ВСЕСВІТНЬОГО КОНГРЕСУ ІНТЕРНАЦІОНАЛУ ОСВІТИ (IO), який відбувся 22 – 26 липня 2007 року в Берлині ( Німеччина) і проходив під гаслом „Вчителі, об”єднайтеся заради якісної освіти і соціальної справедливості”.

ІО – це всесвітня незалежна демократична профспілкова організація, що об”єднує 29 мільйонів членів освітянських профспілок із 354 членських організацій 160 країн світу, які представляють усі сектори освіти - від дошкільної до вищої. ЇЇ штаб-квартира знаходиться в Брюсселі. Членською організацією ІО є також Профспілка працівників освіти і науки України, куди її було прийнято 20 липня 2004 року відповідно до ст.4 Конституції ІО за рішенням 23-го засідання Виконавчого Бюро ІО в Порто-Алегро на Конгресі Інтернаціоналу Освіти.

З вітанням до майже 1500 делегатів Конгресу звернулися: Федеральний президент Федеративної Республіки Німеччини Хорст Кьолер, Виконавчий директор МОП Карі Тапіола, Президент Міжнародної Конфедерації Профспілок Шеріл Барроу, Президент Ради Міністрів Освіти Федеративної Республіки Німеччини Юрген Золнер, Генеральний Секретар Міжнародної Конфедерації Профспілок Гай Райдер.

Основна тема доповідей - освіта ні в якому разі не може бути ринковим товаром і саме профспілки мають відстоювати позицію вільного та безоплатного доступу кожної людини до освіти протягом всього життя. Приватизація в системі освіти неприпустима. Освіта має бути державною і високоякісною, а це можливо тільки завдяки високій кваліфікації вчителів, які повинні для її набуття отримати доступ до новітніх технологій навчання.

У своїй доповіді Президент ІО Тулас Нксезі підкреслив, що освіта має велике значення для розвитку економіки і в світі не має жодної країни, яка б не залежала від освіти. „Конкурентоспроможність країн починається не на заводах і фабриках а в шкільних класах” – зауважив він. Необхідно відстоювати якісну державну освіту для всіх, боротися проти бідності. Освіта має посідати головне місце в бюджеті держави; якісна освіта - це інвестиція в економічний розвиток країни.

Освітянські профспілки мають цікавитися соціальними та політичними питаннями, тиснути на уряди та впливати на політику сьогодення, створювати, враховуючи спільні інтереси, асоціації батьків, прогресивні соціальні групи. Рух викладачів повинен протистояти глобалізації, неолібералізму та атакам на комунальні послуги. Своєю повсякденною діяльністю профспілки мусять робити усе можливе щодо відстоювання прав учителів навчати в нормальних умовах та учнів навчатися. Нині близько 80 млн. дітей не мають можливості відвідувати школу і майже така ж кількість дорослих є неграмотними. Діти не повинні працювати, їм необхідно вчитися. Крім того, на цей час у системі освіти не вистачає майже 18 млн. вчителів.

У виступах делегатів лунала підтримка діяльності ІО та пропозиції щодо поліпшення його роботи. Вони підтримали основні завдання ІО і підкреслили, що головним у його діяльності та членських організацій має бути спрямування своїх дій
на виконання ухвалених рішень.

V Конгрес Інтернаціоналу Освіти обрав: Президента ІО (Тулас Нксезі), Генерального Секретаря ІО (Фред Ван Левена), а також п”ять Віце –Президентів, з яких три жінки: Ірен Дунган-Адануза ( Африка), Сазан Хопгуд (Азія), Патрік Гоньте (Європа), Жусара Дутра Віейра ( Латинська Америка), Рег Уівер (Північна Америка – Кариби). Було також обрано Виконавчий Комітет ІО у складі 19 осіб (10 - кандидатури від регіонів та 9 - відкриті кандидатури); прийнято Резолюцію; затверджено Програму діяльності та бюджет ІО на 2008- 2010 роки і поправки до Статуту та Положень ІО.

У своїх завершальних промовах Президент ІО Тулас Нксезі і Генеральний Секретар ІО Фред Ван Левен підкреслили важливість виконання наших головних завдань в якості членів профспілок працівників освіти і науки. Солідарність для освітянських профспілок означає обмін досвідом, знаннями та людськими ресурсами. Лідери ІО звернулися до делегатів V Конгресу Інтернаціоналу Освіти з проханням: об”єднати зусилля на захист державної освіти - безкоштовної та якісної.

Підготовлено Міжнародним відділом ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори