Розпочав роботу З’їзд Американської федерації вчителів

Розпочав роботу З’їзд Американської федерації вчителів11 липня 2014 року у Лос-Анджелесі розпочав свою роботу 83-й З’їзд Американської федерації вчителів (АФВ). З’їзд – це найвищий керівний орган профспілки та проводиться раз на два роки.

Американська федерація вчителів – одна із найчисельніших членських організацій Американської федерації праці – Конгресу виробничих профспілок, входить до Інтернаціоналу Освіти. Заснована у 1916 році, на сьогодні вона представляє 1,5 мільйони членів та нараховує понад три тисячі первинних членських організацій.

П’ять секцій Американської федерації вчителів представляють весь спектр членів профспілки: вчителів – від вихователів дошкільних закладів до вчителів 12 класу середньої школи; адміністративний та допоміжний освітній персонал; викладачів вузів; працівників місцевих органів влади; медсестер та інших медичних працівників. Крім цього, до федерації входять майже 250 тисяч пенсіонерів.

Напередодні З’їзду його делегати та запрошені мали змогу взяти участь у двох семінарах: «Глобальний погляд на освіту: чому США можуть навчитися» та «На продаж – високоякісна державна освіта». Серед основних доповідачів на цих семінарах – профспілкові лідери Австралії, Канади і США.

На відкритті З’їзду перед учасниками виступили Генеральний секретар Інтернаціоналу освіти Фред ван Левен, Генеральний секретар Інтернаціоналу громадського обслуговування Роза Паванеллі, мер Лос-Анджелесу Ерік Гарсетті і губернатор Каліфорнії Джеррі Браун. З відеозверненням до делегатів та гостей з’їзду також звернулася Мішель Обама, дружина Президента США.

З’їзд продовжить свою роботу у вихідні та завершиться у понеділок, 14 липня. Його учасники обговорять звіт про діяльність у 2012-2014 роках, внесуть зміни до Статуту організації, визначать стратегію дій з актуальних питань, що постають перед освітянами в США.

Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов надіслав вітання учасникам З’їзду Американської федерації вчителів.

Голова Профспілки підкреслив роль Американської федерації вчителів у гуртуванні інтелектуальної еліти та пропагуванні ідеї пріоритетності освіти і гідного статусу учителя та його соціального захисту, висловив вдячність за невтомну діяльність та солідарність з українськими освітянами. Він також подякував голові федерації Ренді Вайнгартен за підтримку профспілкового руху в Україні й візит до Києва у складі міжнародної делегації під час революції гідності.

Георгій Труханов побажав делегатам з’їзду федерації плідної роботи і подальших успіхів у відстоюванні основних трудових та соціально-економічних прав освітян.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори