Учителі Сіетла відмовляються від стандартизованого тестування

Учителі Сіетла відмовляються від стандартизованого тестуванняВесь викладацький склад школи «Гарфілд» в Сіетлі проголосував за те, щоб не давати учням стандартизований тест, який використовувався для оцінювання вчителів, так зване «Вимірювання академічного прогресу».

У січні учителі школи «Гарфілд» одноголосно прийняли безпрецедентне рішення, що ці тести вимірювання не відповідають програмі та завданням школи.Тому, на їхню думку, результати тестів несправедливо використовуються для оцінювання роботи вчителів.

Тимчасове відсторонення

Однак на минулому тижні шкільний суперінтендант Хосе Банда попередив усіх вчителів, що відмова проводити обов’язкові в районі стандартні тести призведе до тимчасового 10-денного відсторонення від роботи без збереження зарплати.

Бойкот тестів викликав гарячі дебати та солідарність серед викладачів, батьків та студентів у всій країні.

Обидві членські організації Інтернаціоналу Освіти в США – Національна асоціація освітян і Американська федерація вчителів, підтримали цей акт громадянської непокори вчителів Сіетла.

Проблемні тести в порівнянні з відповідальним оцінюванням

«Гарфілд має давні традиції розвитку абстрактного мислення, ліричних інновацій, глибоких дискусій, громадського лідерства, мужності й безлічі інших якостей, які так потрібні нашому суспільству, але яких не можна виміряти за допомогою тестів з декількома варіантами відповідей», – зазначив вчитель історії школи «Гарфілд» Джессі Акопян.

Крім того, Акопян пояснив, що вчителі школи «Гарфілд» відмовилися проводити тести також тому, що вони були отримані в результаті дій, які вважаються порушенням етичних принципів.

«Колишній шкільний суперінтендант Марія Гудло-Джонсон впровадила методологію вимірювання академічного прогресу в Сіетлі за майже 4 млн доларів. У цей час вона входила до складу правління компанії, яка й продала цю методологію.

Державний аудитор назвав цю дію порушенням етичних принципів, оскільки вона не оприлюднювала контракт, доки він не був схвалений районом. Однак після того, як Гудло-Джонсон була звільнена, ця методологія якимось чином пережила чистку», – пояснив він.

Національна асоціація освітян: вчителі повинні мати право голосу

«Якщо ми хочемо, щоб система була пристосованою для надання допомоги всім учням, ми повинні дозволити педагогам, батькам, учням та громадам бути частиною цього процесу і мати більше прав голосу в цій дискусії, оскільки вони вимагають якісних систем оцінювання, які сприяють навчанню студентів», – заявив президент Національної асоціації освітян Денніс Ван Рокель.

Американська федерація учителів – критичне мислення у навчанні

«Навчання – це більше, ніж тестові оцінки», – наголосив президент Американської федерації учителів Ренді Вайнгартен. І, на його переконання, не достатньо просто навчити дітей запам’ятовувати купу чисел і термінів, вони повинні критично мислити і бути спроможними набувати й використовувати нові знання.

«У той же час, ми повинні готувати учнів до громадянської активності і розуміння того, що ми усі несемо колективну відповідальність один перед одним», – зазначив очільник федерації.

У своєму блозі колишній заступник міністра освіти США Діана Равич зазначила, що голосування у школі Сіетла може мати наслідки для усіх вчителів в країні.

«Сила – в єдності, і вони не повинні з пасивністю і покірністю терпіти неетичні вимоги», – написала Діана Равич.

Солідарність Інтернаціоналу Освіти

Інтернаціонал Освіти приєднується до своїх американських членських організацій – Національної асоціації освітян і Американської федерації вчителів – і підтримує прояв громадянської непокори учителів Сіетла.

Інтернаціонал Освіти згоден з ними, що зловживання стандартизованими тестуваннями для оцінки якості викладання не є шляхом забезпечення якісної освіти для всіх.

Інтернаціонал Освіти переконаний, що учителі повинні відігравати провідну роль у дискусії щодо якості та досконалості викладання і навчання.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори