Профспілки освітян США виступили проти носіння зброї у школах

Профспілки освітян США виступили проти носіння зброї у школахЧленські організації Інтернаціоналу Освіти, Американська федерація вчителів (АФВ) і Національна асоціація освіти (НАО), виступили категорично проти висновків доповіді, опублікованої робочою групою Національної стрілецької асоціації (НСА).

У доповіді пропонується, щоб у кожній американській школі були присутні озброєні поліцейські, охоронці або співробітники шкіл, і міститься заклик до влади штатів послабити обмеження на носіння зброї і дозволити вчителям і адміністрації шкіл носити зброю.

Серед 225 сторінок рекомендацій дослідження, оприлюдненого 2 квітня, також містяться пропозиції щодо кращої координації дій шкіл з правоохоронними органами та оцінки безпеки в школах.

Один із висновків дослідження полягає в тому, що «присутність озброєної охорони підвищить рівень безпеки і зменшить час реагування» у випадку стрілянини в школах.

АФВ: пропозиції НСА – жорстокий обман

«Сьогоднішні пропозиції НСА – це жорстокий обман, який не зможе зробити наші школи безпечними», – заявила президент АФВ Ренді Вайнгартен.
Ці пропозиції «спрямовані на підтримку виробників зброї», щоб вони продали більше зброї і боєприпасів американцям, додала вона.

Національна асоціація освіти: освітяни підтримують більш суворі закони, щоб запобігти збройному насильству

«Безглузда трагедія в Ньютауні стала переломним моментом для дії», –заявив президент НАО Денніс Ван Рьокел.

«Як освітяни, ми занадто довго і часто оплакували – загиблих дітей, членів їх сімей та героїчних вчителів. Сьогодні, більше ніж коли-небудь, ми повинні зробити все необхідне, включаючи прийняття більш суворих законів для запобігання збройного насильства, щоб переконатися, що для кожної дитини в школах нашої країни створені надійні та безпечні умови навчання».

У січні Національна асоціація освіти провела опитування серед своїх членів по всій країні. Результати цього опитування показують, що 90% педагогів підтримують більш жорсткі закони для запобігання збройного насильства і захисту дітей. Педагоги рішуче виступили проти ідеї озброєння працівників шкіл.

Шістдесят шість відсотків членів асоціації підтримали пропозицію заборонити продаж і зберігання бойової напівавтоматичної штурмової зброї всім громадянам, крім поліцейських і військових.

Інтернаціонал Освіти: школи повинні бути безпечними місцями

«Школи повинні бути безпечними місцями для навчання, де дітям створені умови для повноцінного розвитку свого потенціалу, а не місцями безглуздого насильства, яке обриває молоді життя», – заявив Генеральний секретар Інтернаціоналу Освіти Фред ван Левен.

Він також підкреслив, що в останні п'ять років, освітяни занадто часто і в багатьох країнах зіштовхуються з безглуздими актами насильства щодо учнів і студентів, вчителів і викладачів. Хоча попередити усі випадки насилля неможливо, органи державної влади в усіх країнах повинні принаймні вжити заходів з обмеження й регулювання доступу громадян до зброї в цілому і впровадження ефективного контролю за зброєю.

Дослідження НСА було опубліковане в розпал національних дебатів щодо контролю над зброєю після того, як 26 осіб, у тому числі 20 дітей, були вбиті під час стрілянини в початковій школі в штаті Коннектикут в грудні минулого року.

Після цього інциденту в штатах Колорадо і Нью-Йорк були вжиті суворі заходи з контролю за зброєю, прийняття подібних заходів найближчим часом очікується і в Коннектикуті. Тим часом федеральний закон щодо контролю за зброєю застопорився в Конгресі через сильну опозицію з боку НСА і її союзників у Сенаті США.

Президент США Барак Обама також висловив свою готовність продовжувати підтримувати нові заходи з контролю за зброєю, в тому числі заборону штурмової зброї, перевірку всіх потенційних покупців зброї, а також заборону магазинів великої місткості.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки
(використано матеріал сайту Інтернаціоналу Освіти)

Схожі публікації


Догори