Пріоритет випускників вітчизняних шкіл – сім'я та улюблена справа

Пріоритет випускників вітчизняних шкіл – сім'я та улюблена справаВипускники українських шкіл не позбавлені романтизму, але в чесність і справедливість вже майже не вірять. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Інститутом соціології НАН України.

Так, дослідження показало, що головними пріоритетами у дорослому житті випускники вважають створення сім'ї (58,9%) і можливість займатися улюбленою справою (43,8%).

При цьому на виключно матеріальні орієнтири – наприклад, високий рівень матеріальної забезпеченості – налаштований лише кожен п'ятий.

Про вступ до ВНЗ замислюються всі одинадцятикласники, а отримати гарну освіту планують майже 40% опитаних. І хоча більша частина школярів збирається вступати на спеціальності у сфері природничих і точних наук, майже третина із загального числа опитаних налаштована робити кар'єру в суспільно-політичній сфері або бізнесі.

Крім того, більшість випускників планує реалізовувати свої плани на життя в рідній країні, хоча еміграційні настрої серед української молоді залишаються досить високими – покинути Україну заради життя і роботи за межі налаштовані лише 12% опитаних.

Також дослідження показало, що, на думку сьогоднішніх випускників, життєвий успіх у сучасній Україні пов'язаний не стільки з власними зусиллями, скільки з впливом зовнішніх факторів. Так, наявність впливових родичів, на думку опитаних, важливіше високого інтелекту (43,6% проти 41,5%), гарна освіта важлива настільки ж, наскільки і допомога батьків, (35,5%).


За матеріалами світоглядного порталу – Рідна країна
0
18 січня 2012
2 635

Схожі публікації


Догори