Батьки у Вашингтоні протестують проти закриття шкіл

Батьки у Вашингтоні протестують проти закриття шкілБатьки школярів у Вашингтоні протестують проти закриття 7 шкіл. Понад 300 батьків одного із бідних районів міста увечері 15 січня провели пікет біля будинку мера, вимагаючи, щоб школи, де навчаються їхні діти, працювали й надалі.

Влада запланувала закрити половину із 20 шкіл району з метою «ефективного використання ресурсів».

Одна із мам у інтерв’ю сайту «Washington Teacher» заявила: «Чимало людей не мають можливостей, щоб доправити дітей до шкіл, що залишаться, і забрати їх після навчання. Те, що вони намагаються зробити, – це позбавити наших дітей освіти. Від цього страждаємо не ми, а наші діти».

Батьки також особливо стурбовані питання безпеки своїх дітей. Адже школи, в яких вони будуть вчитися, не перебуватимуть на безпечній пішохідній відстані від дому, а район – один із перших за рівнем злочинності у місті.

Батьки планують вдатися до подальших дій, в тому числі, приєднатися до національної акції протесту проти приватизації освіти, яка запланована на 29 січня.

Закриття шкіл, в основному під виглядом «модернізації» чи «реорганізації» є звичайним явищем для політики глобальних неоліберальних реформ.

Наприклад, нещодавно повідомлялося про закриття шкіл у Крайстчерчі (місто в Новій Зеландії). Такі реформи нерідко руйнують налагоджені зв’язки між школами та громадами, а також слугують прикриттям для зміни статусу школи та її переходу в комерційний, приватний сектор, як це відбувається, наприклад, у Чикаго (США).


Міжнародний відділ ЦК профспілки

(використано матеріали сайтів «Солідарність учителів», «Учитель Вашингтону» )

Схожі публікації


Догори