Хто стукає, той перемагає: школи у Дрогобичі працюватимуть

Хто стукає, той перемагає: школи у Дрогобичі працюватимутьУ Дрогобичі освітяни і батьки провели нещодавно майже підряд дві акції протесту проти оптимізації шкіл, за яке 27 грудня минулого року проголосувала сесія міської ради депутатів.

Завдяки єдності і солідарності спілчан, низових профлідерів, досвіду та наполегливості голови міської організації галузевої Профспілки Олега Гука, який відчув підтримку пересічних спілчан, надійне плече голів первинних організацій шкіл Галини Денисюк, Віри Яворської, Галини Химин, правове сприяння, фахові консультації голови обласної галузевої Профспілки Марії Яцейко, завідувача відділу соціально-економічного та правового захисту Мар’яна Калина, юриста Василя Корчинського справедливість торжествувала. А люди праці здобули перемогу в обороні своїх трудових прав та інтересів.

32 депутати Дрогобицької міськради з п’ятдесяти, серед них 8 депутатів-освітян, проголосували за відміну свого рішення № 827, згідно якого з 6-ти шкіл мала залишитися половина, дві з них мали намір об’єднати в Стебнику.

Зі 177 працівників, які поповнили б ряди безробітних в економічно депресивному місті, 105 – досвідчені педагоги.

За свідченням батьків, депресія не минула б не лише працівників, але і їх дітей. Доводилося б добиратися до інших шкіл, адаптовуватися в нових умовах, учнівських колективах, що негативно позначається на успішності та бажанні вчитися, атмосфері в сім’ї. А сьогодні стресів нікому не бракує.
Хроніка подій та дій профспілок починалася із засідання розширеного активу міської організації, зборів у трудових колективах, ініціативи профлідерів та вироблення спільних вимог, звернення освітян і батьків ЗОШ №№ 3,8,11,15,16 та18.

Провели конструктивні зустрічі з депутатами, народним та депутатами обласної ради, які були присутні на сесії Дрогобицької міськради. Кожному вручили свої вимоги і звернення.

Профлідери виступали на засіданнях депутатської комісії та колегії міського відділу освіти. У дні сесії органу місцевого самоврядування 30 та 31січня кількасот дрогобичан вийшли на акцію протесту до міської Ратуші, 25 делегатів-освітян, вільних на той час від роботи, прийшли на засідання сесії. Їх обранці поважали ці вимоги та аргументи переконливими і прийняли рішення на користь людей праці.

Батьківщина Каменяра збереже свої школи, сподіваємось, до кращих часів і на перспективу, яку за таких розкладів, мабуть, таки матиме.

Ольга Лобарчук, Львівська обласна організація ПрофспілкиХто стукає, той перемагає: школи у Дрогобичі працюватимуть

Схожі публікації


Догори