Освітяни Дрогобича – на акції протесту

Освітяни Дрогобича – на акції протестуНапередодні Нового року освітяни найбільшого на Львівщині міста, вийшли на акцію протесту. Її провели під стінами міської Ратуші під проводом голови міської галузевої громадської організації Олега Гука. Головні вимоги мітингуючих: «Не руйнуйте освіту!», «Виплатіть індексацію зарплати».

Працівники галузі, які виховують молоді покоління в дусі любові і патріотизму до своєї держави, не можуть допустити, щоб їх самих дурили. Індексація зарплати при галопуючому рості цін на товари першої необхідності, є життєвою необхідністю. Так зване підвищення зарплати менше від рівня її індексації. Вчительство вимагає визнати борг з індексації боргом із зарплати. Їх звернення і вимоги, як сказала у виступі на акції голова первинної профспілкової ЗОШ 1-3 ст. №18 Наталія Магур, стосується не стільки місцевої влади, скільки соціальних партнерів усіх рівнів, що мають стосунок до фінансу-вання освіти. Тим паче, що голова міської ради в колишньому обласному центрі - людина нова, без відповідного досвіду.

Акція протесту, як складова демократії і законна форма діяльності профспілок, несподівано стала своєрідним мірилом загального рівня новобраної місцевої влади.

Голова міста вийшовши до мітингувальників, повівся дивно. Звинувачував громадську організацію, що... себе рекламує, виривав мегафон в керівника акції, хоча учасники протесту й самі сподівалися, що новий очільник міста скаже своє слово, краще б, звичайно, толерантно... Залишилося ще небагато днів до його звіту з нагоди ста днів правління. Тож чому б не опертися в певних кабінетах на вимоги і цієї громадської акції.

На мітинг протесту вийшли кількасот осіб, менше, ніж сподівалися і малоби бути, судячи з рівня нарікань та невдововоленості працівників освіти. Втім, серед присутніх були освітяни, які в активістах раніше помічені не були. У цих смутних часах профспілка, як індикатор громадянського суспільства, може констатувати: армія зневірених скорочується, хоч і не такими темпами, як би треба, однак, зрозуміли: за свої права та громадянську гідність треба боротися, підставляючи плече дин одному.

Голова міста п. Тарас Кучма у своєму виступі посилався на те, що, нібито, така ситуація з виплатою індексації і зарплати за минулий рік аналогічна в усіх містах і районах Львівщини. Аналогічно ставив питання і присутній тут головний роботодавець дрогобицьких освітян Петро Сушко.

Представникам обласної організації освітянської профспілки Мар’янові Калину (заступник голови обласної галузевої профспілки), Миронові Малярчину (правовий інспектор праці) довелося спростувати неточності у виступах соціальних партнерів, назвавши протилежні до дрогобицької ситуації факти в містах і районах області.

Утім, хотілося, щоб новобрана влада на місцях, тим паче в Дрогобичі, рівнялася на краще, що є на Львівщині, а не на гірше. Пан Тарас Кучма – й сам виходець з бюджетної медичної галузі.

Ольга Лобарчук, Львів


Освітяни Дрогобича – на акції протесту Освітяни Дрогобича – на акції протесту

Схожі публікації


Догори