Вуличний Університет – у Дрогобичі

Вуличний Університет – у ДрогобичіІдея створити Вуличний Університет при Дрогобицькому педагогічному, каже голова студентського профкому Ігор Гівчак, первісно належав його заступникові, нині аспірантові Івано-Франківського університету імені Василя Стефаника Зіновію Квасному.

Від ідеї до діла час був короткий, бо до її втілення долучилися представники ректорату, управління сім’ї і молоді Дрогобицької міськради в особі Лесі Пашко, молодіжні громадські організації райцентру.

Мета такого університету – просвітницька робота з учнями шкіл, профтехучилищ, мешканцями різних верств і вікових категорій.

У програмі Вуличного Університету – екскурсії вулицями і пам’ятними місцями старого Дрогобича, стежками Івана Франка і Бруно Шульца, лекції на економічну, медичну тематику, які відбуваються, додає Ігор Олексійович, на площі біля міської Ратуші в зручний час і при комфортній погоді. Його актив, до складу входять професори, доценти, студенти, популярні особистості колишнього обласного центру, приймає пропозиції від усіх своїх потенціальних вільних слухачів.

Дебют на дрогобицьких вулицях допоміг провести студентам-активістам нещодавно відомий місцевий літератор та краєзнавець Роман Пастух, автор багатьох книжок з історії древнього міста, де народився відомий у Європі доктор астрономії і медицини 15 століття, викладач і ректор Болонського університету Юрій Дрогобич.

Хоч цьогорічна лютнева погода не дуже сприяла стартові Вуличного Університету, але приїзд друзів з Луганська надихнув на його практичне відкриття.

Перший проректор Дрогобицького державного педуніверситету імені Івана Франка Юрій Львович Кишакевич розповів, що цікавий досвід роботи має Вуличний Університет ВНЗ-побратима з польського Любліна.

З його діяльністю мав змогу познайомитися і переконатися: ця динамічна форма культурологічної діяльності, як правило, провідного вищого навчального закладу регіону, додає йому популярності, позитивного іміджу в співгромадян.

Вже з першого разу Дрогобицький Вуличний Університет підкорив молодих людей зі східної України. На Галичину приїхали шість кращих студентів тамтешнього ВНЗ, яких, як сказала представник Інституту історії, міжнародних відносин та соціально-політичних наук Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка Вікторія Пилипенко, таким чином відзначили за вагомий внесок в громадську та наукову роботу. Це був візит- відповідь дрогобичанам, які минулоріч перші відвідали своїх друзів зі сходу.

Вікторія переконана, що така форма роботи, як Вуличний Університет, може зацікавити і їх вищий навчальний заклад, тож разом з дрогобичанами практично розвиватимуть цю ідею та втілюватимуть у практику на своїх теренах.

Це надасть глибшого змісту їх творчим та науковим зв’язкам. І, як зазначає голова студентського профкому з Дрогобича, приїзд луганчан прискорює написання Статуту такого «вільного» університету, плану його роботи, бо те, що вже перевірено практикою, робить сміливішою теорію. А ще – додасть снаги для туристичного співробітництва різних регіонів України.

Ольга Лобарчук, Львівська обласна організація ПрофспілкиВуличний Університет – у ДрогобичіВуличний Університет – у Дрогобичі

Схожі публікації


Догори