Пообіцяли і передумали?

Пообіцяли і передумали?Учителям Львівщини за дорученням Львівської облдержадміністрації до Дня професійного свята освітян в районах і містах обіцяли виплатити не менше 50% винагороди за сумлінну працю.

Знайшлися очільники районної виконавчої влади, йдеться, наприклад, про Турківщину і Пустомити, які зуміли вшанувати своїх вчителів не лише словом, а й ділом, виплативши 75% винагороди за надсумлінну працю. У Львові освітяни отримали 80 % винагороди.

Знаменита в багатьох аспектах Дрогобиччина, на жаль, відзначилася у протилежному – пообіцявши 50 відсотків, насправді взялися виплатити вчителю за високу професійність лише 20%.

Директори – свідомі роботодавці – висловили солідарність зі своїми працівниками, які не погодилися з такою різкою зміною розміру винагороди. Чиновники вирішили їх «виховувати», і дехто змушений був таки підписувати накази про урізання виплати.

З цим не погодилася районна організація Профспілки, яку на Дрогобиччині очолює Ольга Богданівна Грицик. Її за твердість, послідовність у відстоюванні соціальних інтересів людини праці земляки обрали депутатом райради. За принципову позицію сьогодні зазнає тиску з різних сторін. У відповідь зібрали актив, який за дорученням спілчан прийняв рішення провести 25 листопада о 15.30 акцію протесту – пікетування Дрогобицької райдержадміністрації.

До речі кажучи, цей район перевиконав план збору коштів до місцевої казни на 112 відсотків. Але, вочевидь, не на освітян розраховані ці кошти.

Складається враження, що очільник районної виконавчої влади просто не схильний до справді партнерського соціального діалогу з освітянською громадою, а це додає негативу до співпраці зі стороною соціального партнерства - профспілкою, через яку, як одну з найпотужніших громадських організацій, і мала б проводитися розбудова громадянського суспільства, його конструктивний діалог з владою та роботодавцем.

Відбулося засідання районної ради профспілки працівників освіти і науки, участь у якій взяли керівник управління освіти, молоді та спорту РДА Іван Стецко, завідувач відділу соціально-економічного захисту обласної ради профспілки працівників освіти і науки Мар’ян Калин, голова громадської ради при РДА та голова Спілки захисту вчителів Степан Макар, голови профспілкових осередків шкіл.

Керівник управління освіти, молоді та спорту РДА Іван Стецко наголосив, що це поважне зібрання знову розглядає наслідки. А причина була закладена при прийнятті бюджету, коли на винагороду вчителям заклали хіба 10%. Однак виникає питання, де тоді були депутати і посадовці?

Де найкраще працює фінвідділ, там найважче вчителям! – сумно констатував завідувач відділу соціально-економічного захисту обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Мар’ян Калин. З його виступу випливало, фінвідділ Дрогобицького району працює дуже добре, боргів із зарплати, на відміну від інших районів, нема. Та це і є однією із причин того, що винагорода вчителям становить не 50, а 20%. Бо ж у Жидачівському районі борг із зарплати сягає понад 8 млн. грн, але там виплачено 50%. Отримали дотацію. А «успішний» Дрогобицький район залишився з нічим. Проте, наголосив, Мар’ян Калин, перед цим засіданням працівники профспілки мали зустріч з головою Дрогобицької РДА Михайлом Винницьким. Очільник району попросив бодай тиждень, щоб вирішити ситуацію, яку не вирішено і досі.

Надію на скору розв’язку питання освітянам вселяє нещодавнє протокольне доручення новопризнченого голови облдержадміністрації О.М. Сала.

Відповідно до якого голову Дрогобицької РДА зобов’язано вишукати кошти на винагороду освітянам з різних джерел, включаючи й спонсорські.
У коментарі до ситуації перший заступник голови райдержадміністрації Степан Рудницький зазначив: освітян влада таки чує і від їх претензій голову у пісок не ховає.

«На ці виплати не закладені кошти. Ми вишукуємо фінансові резерви. Ведемо консультації з областю, очікуємо на додаткову дотацію», – додав посадовець.

Профспілкові активісти налаштовані рішуче й заявили про свою готовність вдатися до акції протесту, яку призначили на 25 листопада – пікетування Дрогобицької райдержадміністрації.

Профактив Дрогобиччини та свою колегу О.Г. Грицик підтримують у законній боротьбі голови міських, районних, первинних вищих навчальних закладів організацій Профспілки.


Ольга Лобарчук, Львів

Схожі публікації


Догори