Профспілка виборювала свято для вчителів

Профспілка виборювала свято для вчителів«З їх працею світ людніє...». Так душевно сказав у свій час про вчительську працю класик, і повторила, вітаючи в залі оперного театру своїх колег на урочистостях з нагоди Дня вчителя, директор Львівської школи-гімназії імені Василя Симоненка Ярослава Скоропад. Голова Львівської міськради Андрій Садовий вручив їй особливу нагороду – орден святого Юрія «за професіоналізм, мудрість, твердість люблячого свій трудовий колектив і дітей керівника – педагога». Грамоти, дипломи отримали 40 кращих освітян Львівщини.

Тридцять двоє стали лауреатами і дипломантами обласних професійних конкурсів, восьмеро – здобули у фахових номінаціях першість, наголосив на урочистостях начальник головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації Михайло Брегін, вітаючи 60-тисячний загін освітян області, профспілкових лідерів, роботодавців, керівників місцевої влади. Освітян у залі Львівської опери репрезентували кращі представники від дошкілля, профтехосвіти, шкіл та вищих навчальних закладів, які виховали 19 президентських стипендіатів.

Область три роки поспіль займає в Україні друге місце за результатами ЗНО, тут вчать і виховують переможців Всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Але напередодні вчительського свята про це спробували забути. Тож голова Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Марія Яцейко змушена була постукати у двері кабінетів обласної виконавчої влади, щоб нагадати про сподівання освітянської громади і вимагати від соціальних партнерів належного пошанування їх праці.

У форматі задекларованого Регіональною Угодою тристороннього соціального діалогу таки вдалося вирішити питання підвищення спілчанам винагороди за сумлінну працю, яку цьогоріч кризово занижували в районах і містах області.

Вчителі Перемишлянщини вирішили, було, на засіданні президії своєї районної профорганізації, яку очолює Роман Хімко, вийти на акцію протесту і День професійного свята провести під райдержадміністрацією. Винагороду за фаховість їм зменшили до мізерних дванадцяти відсотків. Проблема із заниження цих виплат постала і в Дрогобичі.

На Золочівщині Профспілка, влада та роботодавці дійшли згоди – виплатити 50 відсотків, каже завідувач районного відділу освіти Володимир Бартошик, з подальшою надбавкою виплати за професійність до кінця року. До розподілу премії, по справедливості і відповідально, додає районний профлідер Людмила Бохна, долучається профспілка на всіх рівнях: від районної до первинок. Це сприяє здоровій, творчій атмосфері в освітянському середовищі, підтверджує молода вчителька української мови і літератури Золочівського економічного ліцею, переможниця обласного етапу конкурсу «Вчитель року – 2012» Наталія Ковалик. До її професійного зростання, каже, долучилися досвідчені колеги - директор ліцею Андрій Забродський, вчитель світової літератури, Заслужений вчитель України Іван Бондаренко. Це для них теж престижно, цінується освітянською громадою, тож мають відчути це поцінування й у фінансовому еквіваленті.

В атмосфері здорової конкуренції та стимулювання хочеться працювати творчо.

Освітяни Самбірщини делегували на переговори на захист своїх соціальних прав в районну раду та держадміністрацію напередодні свята понад десять голів первинних профорганізацій: добивались шістдесят відсотків премії від окладу за сумлінну працю. Цифра, як запевнила районний профлідер Ірина Цуприк, реальна для району і заслужена вчительством. Від принизливо низьких виплат освітяни відмовились.

Профспілка освітян Самбірського району, попри всі проблеми, не без гордості розповідають спілчани, подбала про їх моральний комфорт на вчительське свято. Цю атмосферу їм створив своїм концертом переможець конкурсу «Голос країни», соліст Львівської філармонії Володимир Окілко.

У відстоюванні своїх прав злагоджено спрацювала вся профспілкова структура області, продемонструвавши солідарність, наполегливість і витримку. За участі обласної та районної організації на Жидачівщині домагаються законних доплат на оздоровлення.

Голова Львівської обласної організації Профспілки Марія Яцейко на урочистостях, наголосила, що соціальний діалог з роботодавцями відходить від податливості громадської організації, її ділова зустріч з головою облдержадміністрації дала конкретний результат – майже у всіх районах області вчителі отримують винагороду не нижче 50 відсотків від окладу, в обласному центрі - 80 відсотків, у окремих містах і районах – стовідсотково.

Голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк на святковій зустрічі з освітянами наголосив: цьогоріч завдяки відкриттю півсотні дошкільних навчально-виховних закладів створено 3 тисячі нових робочих місць. До кінця цього року область отримає необхідні субвенції на освіту з державного бюджету. Закриють питання побудови і облаштування внутрішніх вбиралень в сільських загальноосвітніх закладах.

Національна стратегія розвитку 2012-2021 років передбачає створення ефективної, доступної, оснащеної за останнім словом інформаційних технологій української освіти, підвищення соціального статусу педагога. До цього й долучаються кожен у своїй ролі соціальні партнери.

Ольга ПОДОЛЯН,
Львівська обласна
рада Профспілки

Схожі публікації


Догори