«Учень – не глечик, а факел, який треба запалити!»

«Учень – не глечик, а факел, який треба запалити!»    Такими словами розпочала свій виступ Ірина Народич із Кам’янко-Бузеччини на форумі молодих вчителів у Львівському профспілковому Будинку вчених.

Цей захід вже кілька років поспіль проводиться за ініціативою Львівської обласної організації Профспілки освіти і науки України, який очолює Марія Яцейко та головного управління освіти і науки під керівництвом Михайла Брегіна.

Із роками це зібрання молодих педагогів став заходом, на якому вчителі, як Оксана Дольова із села Забужжя, яка провела у своєму житті лише 15 уроків, і як заступник директора з виховної роботи школи райцентру Ірина Чінка, яка була учасницею цього форуму 2 роки тому і встигла досягти успіхів у кар’єрі, звіряють свої трудові набутки і навіть діляться невдачами.

Як сказала заступник начальника головного управління освіти і науки педагог з 40-річним стажем роботи Богдана Біляк, підкажемо, як жити далі класним життям, коли учні випробовують молодого вчителя, сховавшись під парти.

Цьогоріч у педколектив Львівщини влилося понад 520 випускників вищих навчальних закладів. Головне, зазначив Михайло Брегін, щоб вони пройнялися професійним духом області, яка вже тричі підряд займає в Україні друге місце після Києва за результатами ЗНО і за кількістю переможців та учасників Всеукраїнських та міжнародних олімпіад.

Перед молодими колегами виступила «Вчитель року – 2012» Зіновія Михальчин, яка вчить молоде покоління християнської етики та зовсім юна освітянка Христина Лега,котра продовжила вчительську династію в четвертому поколінні. Коли Христя завершувала перечисляти своїх дядьків та тіток-учителів, то зал дружно їй і, певно, собі зааплодував. Може це теж допоможе тим, що тільки-но стали до вчительської «дошки розп’яття» твердо йти нелегкою і непростою вчительською стезею.

Слова свого поважного наставника - ректора Дрогобицького національного педуніверситету Надії Скотної стануть їм підмогою не раз у непростій ситуації, і вони повірять, що їх сподвижницька праця буде оцінена в суспільстві, а «знаковою постаттю буде не лише модель на подіумі, а й особистість педагога на моральному подіумі суспільства». Саме так і маємо себе налаштувати, в унісон професорові сказав молодий учитель з Городоччини Андрій Хамин, який вже встиг захопити своїх учнів не лише уроками хімії, а й створив для них громадські організації в різних селах району для реалізації своїх прагнень та вподобань.

Вчитель фізкультури з села Тодорковичі, де у неповно-середній школі працює вже п’ятий рік, не виступав із високої трибуни, але в кулуарах не без гордості казав: «За проведеним нещодавно в школі анкетуванням 60 % учнів поставили предмет фізкільтури за значимістю на перше місце». Його вміння запалити учня своїм предметом навіть попри те, що займаються в актовому залі за відсутності спортивного, і на відкритому спортмайданчику, дає їм головне в житті – розуміння цінності власного здоров’я.

Андрій Євгенович переконаний, що такі уроки, які долучають до здорового способу життя, мають бути тричі на тиждень. Він щасливий з того, що діти ще перед уроком прибігають, щоб переконатися, чи «буде змагання на прес».

Цікавинкою програми форуму був виступ молодого вчительського подружжя зі Львова Зіновія та Наталі Ромах. Наталя призналася: коли її колега запропонував серйозні стосунки, то показником стало те, що «учні до нього липли».

«Оце, думаю, буде хороший чоловік і батько… І не бійтеся створювати вчительські сім’ї, сказала Наталя. У нас багато спільних інтересів, маємо про що поговорити. І відпочиваємо, співаючи». Наталя – вчителька музики і співів.

На святі молодого вчителя колег вітали переможці обласного конкурсу «Співоча вительська родина» – «До-ля-ре», чоловіче тріо зі Львова, вокальний ансамбль «Гамалія» з Дрогобича та знамениті «Горлички» Львівського Будинку вчених.

Форум молодих вчителів завжди є гарною нагодою для презентації галузевої Профспілки. Тут традиційно виступає з екскурсом у минуле і розповідає про сьогоднішню діяльність Марія Яцейко. На чолі вчительських делегацій достойно організаційно виступають голови районних організацій – вони своєю роботою в цей непростий час теж уміють запалити молодих спілчан до сподвижницької праці.


Ольга Лобарчук, Львівська обласна організація Профспілки


«Учень – не глечик, а факел, який треба запалити!»«Учень – не глечик, а факел, який треба запалити!»

«Учень – не глечик, а факел, який треба запалити!»«Учень – не глечик, а факел, який треба запалити!»

Схожі публікації


Догори