У новий навчальний – із підручниками

У новий навчальний – із підручникамиСерпень для освітян України – весна педагогічної ниви. Ми побували в економічно-депресивному районі Львівщини, – Перемишлянському. Тут зуміли аргументовано зберегти початкові школи.

– Навіть там, каже голова районної організації Профспілки освіти і науки України Роман Хімко, – де цьогоріч є 2-3 учні, як у Вишінівчику, Вільхівці, Воловому, Любешці, школа відкриває їм свої двері. Думаємо про день завтрашній. У знаменитому своєю історією і духовною культурою селі Унів за словами директора школи Олександри Боренько, цьогоріч максимальна кількість першачків – шестеро. Наступного, каже, буде менше. Та є надія, що ця кількісна синусоїда невдовзі стане прямою лінією догори: де є школа, там є і майбутнє села.

Вчителі початкових класів з кількадесятирічним стажем роботи Любов Мідяна, Олександра Ковальчук та Марія Фіцик поділилися своїми роздумами на старті навчального року.

П’ять різновидів букварів – до послуг освітян. Це певна можливість обрати той підручник, який підходить до рівня підготовки першокласника, враховуючи те, що не скрізь діти забезпечені реальною дошкільною підготовкою. Це, на жаль, не враховано в новій, насиченій програмі для першого класу.

Українська освіта – одна з кращих у Європі, що доводять своїми знаннями наші учасники міжнародних олімпіад. Однак дрібниці й деталі, які визначають комфорт дитини на старті шкільного життя, залежить від професіоналізму, ретельності і добросовісності вчителя, директора школи, завідувача районним управлінням освіти.

Навіть така деталь, як брак підручників для всіх учнів в класі, наявність їх запасу – діти мігрують, стаються різні життєві ситуації, – можуть зіпсути творчу робочу атмосферу, викликати в дітей і батьків образу і нарікання на увесь світ.

Нові шкільні програми, для першокласників зокрема, вдосконалені і достосовані до вимог і викликів часу. Збільшилась кількість уроків з основ здоров’я, фізкультури, іноземної мови. Саме ці предмети діти опановують вже з першого класу. З уроків фізкультури цьогоріч не ставитимуть оцінки.

На «Буквар» відводиться півроку, далі – «Читанка». Вчителі іноземної приїжджатимуть на уроки і в малокомплектні школи Перемишлянського району. Є автобуси для довозу дітей в базові школи.

– Щодо забезпечення підручниками, – продовжує голова Перемишлянської районної організації Профспілки, можна бути спокійними. Турбує інше: недофінансування освіти, яке обертається зменшенням додаткових виплат учителям, за сумлінну працю у тому числі, порівняно навіть з минулим роком. Обіцяють лише 30 відсотків. Розуміємо слово «немає», але звертаємося до влади: розуміти і слово «треба» згідно з Законом «Про освіту».

Працювати потрібно спільно і підвищувати освітянам реальні соціальні стандарти життя.


Львівська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори