Душевна зустріч освітян – на святкуванні золотого ювілею школи

Душевна зустріч освітян – на святкуванні золотого ювілею школиНова історія школи у селі Прип’ять Шацького району почала писатися в далекому 1965 році. Учні і вчителі не приховували щасливих усмішок, коли переходили зі старенького післявоєнного шкільного приміщення, в якому навіть вікон не було, у нове й просторе. Саме ця знакова подія 50-річної давності стала чудовим приводом для святкування золотого ювілею навчального закладу і водночас для душевної зустрічі освітян.

Сонячного жовтневого дня школа-іменинниця чекала гостей. Хвилювалися вчителі, поволі сходилися до шкільного подвір’я випускники різних років, педагоги-ветерани, жителі села. Звук шкільного дзвінка і вітання гостей духмяним короваєм на вишитому рушнику сповістили про початок дійства. Молодий колектив навчального закладу, молодий директор, усміхнені учні у вишиванках, чепурна школа – все це дихало неймовірною енергією життя.

Ведучі свята – педагоги Тетяна Шепеля та Оксана Федина розповіли присутнім багаторічну історію школи. Як уже згадувалося, в 1945 році 4 класи школярів сіли за парти в маленькому і темному приміщенні навчального закладу – спраглі за знаннями діти так хотіли вчитися, що і на відсутність повноцінного освітлення не зважали. Навчали дітей Ольга Шитик та Ольга Карпенко, які приїхали з далекої Кіровоградщини. Наступного року в школі з’явився 5 клас.

Прибували і нові вчителі – з Вінничини, Чернігівщини, змінювалися директори.

Цього навчального року з його ініціативи і з його ж безпосередньою участю освітян зроблено капітальний ремонт шкільної їдальні (її внутрішній інтер’єр прикрашений соняхами, власноруч вирізаними директором), виготовлено лавочки та огороджено клумби.

Концертні номери, перепліталися на святі з виступами численних гостей, які прийшли і приїхали до школи-іменинниці з теплими вітальними словами і подарунками: Сергія Віннічука, голови Шацької районної ради, Сергія Сидорука, першого заступника голови Шацької РДА, Анатолія Павлея, начальника відділу освіти Шацької РДА, Катерини Редько, голови районної ради Профспілки працівників освіти.

Не з порожніми руками приїхала до школи-ювілярки Наталія Маленицька, помічник народного депутата України Степана Івахіва. Зачитала вітальну листівку від обранця і подарувала школі кулери для води та великий святковий торт. Запальними піснями вітав винуватців свята народний ансамбль «Молодички» (керівник Ніна Вирович), учасницею якого є, до речі, і заступник директора школи Валентина Сидорук. Ведучі урочистості зі словами вдячності згадали всіх учителів школи, директорів, учнів, якими пишається навчальний заклад, а також тих, хто на Сході відстоював зі зброєю в руках цілісність і незалежність України.

Вчительський колектив разом з учнями організували в стінах закладу фотовиставки з життя школи, виставку виробів ручної роботи, а також разом з батьками дітей – святковий ярмарок, на якому реалізовували солодощі.

На завершення свята всі його гості отримали від привітних господарів по шматочку торта і короваю, а діти з задоволенням відпочили на цікавому атракціоні.

P.S. Результатом проведення святкового ярмарку стали зібрані понад 2 300 гривень. Адміністрація школи та учнівський колективи вирішили витратити ці кошти на потреби чотирьох мобілізованих бійців АТО – випускників школи, які несуть службу на буремному Сході.

Волинська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори