Богачівському навчально-виховному комплексу – 50!

Богачівському навчально-виховному комплексу – 50!50-річчя Богачівського навчально-виховного комплексу «дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад I-II ступенів» Звенигородської районної ради Черкаської області, що відзначалося у День знань 1 вересня 2013 року вочевидь стало загальносільським святом.

Заповнена вщент зала сільського Будинку культури, велика кількість гостей яскраве тому підтвердження. Випускники школи різних поколінь із задоволенням прибули на свято, щоб висловити вдячність своїм учителям, зустрітися із друзями, пригадати безтурботне дитинство. Гостей зустрічали традиційними хлібом-сіллю.

Свято почалося із вшанування надзвичайно мудрої і цікавої людини, талановитого господарника, творчого керівника, колишнього голови колгоспу ім. Пархоменка Степана Андроновича Заболотнього, який зробив все можливе для того, щоб школу у селі було збудовано і у 1963 році розпочато її роботу. А у шкільному музеї ще й досі зберігається Почесна грамота Міністерства освіти СРСР, якою його було удостоєно за будівництво навчального закладу.

Разом із організаторами урочистого заходу один за одним піднімалися на сцену запрошені, які вітали ювілярів, дарували подарунки. Серед них: Задеряка Дмитро Васильович, заступник голови Звенигородської райдержадміністрації; Ірина Борисівна Міненко, начальник відділу освіти Звенигородського РДА; Майя Олександрівна Бойко, голова Звенигородського райкому Профспілки працівників освіти і науки України; Галина Миколаївна Недоноско, голова села; Віталій Володимирович Коваль, директор Богачівської філії «Урожай».

Всі 50 років школа перебувала у надійних руках, її дбайливо передавали один одному директори: Огневий Василь Миколайович, ветеран війни і праці; Богославський Віталій Іванович, ветеран праці; Гайдамащук Володимир Іванович. З 1999 року колектив закладу очолює Барабаш Тетяна Григорівна, яка, як добрий господар, опікується шкільною родиною і забезпечує надійний фундамент для розвитку навчального закладу. Весь час вона піклується, щоб дітям і працівникам було затишно і комфортно, створює сприятливі умови в праці і навчанні. Її особистий приклад налаштовує колектив на творчість.

Директора Тетяну Григорівну Барабаш та учителя, голову профкому Тихоненко Наталію Василівну було нагороджено грамотами відділу освіти та райкому Профспілки працівників освіти і науки України за сумлінну працю в системі освіти, здійснення соціально-економічного захисту прав та інтересів працівників і відзначено подарунками.

Всі чотири керівники навчального закладу різних років, прибули на свято, кожному надали слово і у кожного була можливість думками поринути у минуле, згадати про часи становлення навчального закладу, про те, як і з ким працювалося, поділитися спогадами, обмінятися досвідом. Саме ці хвилини були чи не найзворушливими під час урочистостей.

Пошановано було і ветеранів педагогічної праці, учителів, які знаходяться на заслуженому відпочинку. Поіменно згадали тих, хто не дожив до цієї урочистої миті, хвилиною мовчання було пошановано пам’ять про Малашенка Василя Васильовича, Новошіцької Анастасії Тимофіївни, Письменної Євдокії Семенівни, Кудим Віри Василівни, Вернигори Алли Дмитрівни, Левченко Наталії Павлівни.

Розчулили присутніх і виступи випускників минулих років: Єфімової Ніни Валентинівни, Аркуші Ларисі Григорівни, Власюк Ніни Василівни, Постоленка Сергія Івановича. Зокрема, Власюк Ніна Василівна у своєму виступі, дякуючи за науку життя своїм вчителям, зазначила: "Завдячуючи тому, що в моєму житті були саме вчителі від Бога, душевні, уважні, щирі, я теж обрала цю професію і ось вже 40 років працюю на освітянській ниві".

Багато колишніх випускників повертаються до школи, із вдячністю згадують своїх учителів та насичене шкільне життя, приводять за парти своїх дітей. Деякі самі стали педагогами та працюють у рідній школі, це: Барабаш Тетяна Григорівна, Складанюк Ріта Миколаївна, Зубченко Тетяна Миколаївна, Миколенко Галина Степанівна.

Хвилюючим моментом урочистостей стала посвята учнів у першокласники. Сьогодні їх у школі сім. За ініціатива голови облдержадміністрації Сергія Борисовича Тулуба кожен першокласний Богачівського НВК, як і кожний першокласник області отримав в подарунок «Кобзар» Т.Г.Шевченка.

Директор Богачівської філії "Урожай" В. В. Коваль і голова села Г.М. Недоноско вручили подарунки і сувеніри навчальному закладу, кожному педагогу, а щоб погода не завадила долати перешкоди до "Країни знань" першокласникам Віталій Володимирович вручив яскраві парасольки.

Концерт підготовлений власними силами вчителів і учнів зробив свято теплим і зворушливим. Виступаючі переконливо доводили присутнім, що їхня школа - найкраща!

На завершення для учасників свята учитель історії Марія Ульянівна Зубченко провела екскурсію по школі. Присутні були вражені як тим, що школа, як і всі попередні роки, потопає у квітах, так і оформленим дбайливими руками учителів «Фотолітопис закладу». Кожному буде що згадати…

Звенигородський райком Профспілки, Черкаська область


Богачівському навчально-виховному комплексу – 50!    Богачівському навчально-виховному комплексу – 50!

Богачівському навчально-виховному комплексу – 50!    Богачівському навчально-виховному комплексу – 50!

Схожі публікації


Догори