Підсумки разом зі «Співочою родиною»

Підсумки разом зі «Співочою родиною»Що зроблено у будні і свята, як прожито рік, – освітянський актив Львівщини підбивав підсумки в актовому залі Палацу Потоцьких. В останні дні року стало звиклим проаналізувати пункти двосторонньої соціальної угоди Львівського обласного управління освіти і науки та Львівської обласної організації галузевої Профспілки.

Головний роботодавець освітян області Михайло Брегін та голова обласної професійної громадської організації Марія Яцейко у своїх звітах перед освітянами наголосили: вдалося працювати злагодженим тандемом на вирішення соціальних проблем працівників галузі і підтвердження тому – непростий рік пішов у історію без боргів із зарплатні.

Роботодавці від освіти сьогодні не лише на обласному, а й в багатьох районах, закладах освіти оцінюють роль і позицію профспілок, зроблені кроки до розуміння кожен свого місця в державі і суспільних відносинах, які будуються в нових соціальних умовах. Цьому сприяли, безперечно, такі форми роботи, як проведення колегій за участі обласного профлідера, фаховість профспілкових юристів Мар’яна Калина, Мирона Малярчина головного фінансиста обласної громадської організації Ганни Березовської, творчий підхід до оргмасової роботи при підготовці питань на президію Галини Долішньої, що достойно було оцінено бухгалтерами, директорами шкіл та завідувачами райвідділів освіти, які запрошувались до участі в розгляді питань на засіданнях громадської організації. Сьогодні стоїть завдання добитися такої співпраці з профспілкою на низовому рівні структури, наголосила Марія Яцейко, щоб ці методи так само конструктивно приживалися на рівні районів, міст і первинок.

Минулий рік для обласної галузевої проходив під вже добре знайомим знаком боротьби за фундаментальну соціальну основу – достойне підвищення оплати праці українського освітянина, якість його роботи, виконання статей законів про освіту та пунктів угод соціальних партнерів. Вирішували нагальні проблеми з оформлення документації на право репрезентативності обласної організації професійної спілки.

На підсумковому спільному засіданні з роботодавцями обласна профспілка, добиваючись стовідсоткового укладення колдоговорів у своїх первинних організаціях, роздала присутнім регіональні угоди, якими мають керуватися у вирішенні соціальних питань, «Профспілковий вісник» з правовими консультаціями, щоб дати активові вудку для праці, забезпечити їм юридичну просвіту.

За словами обласного пофлідера, організація послідовно відстоюватиме і переконуватиме соціальних партнерів у необхідності та корисності для кожного працівника галузі відрахування роботодавцями 0,3 відсотки коштів від фонду зарплати на оздоровчу і культмасову роботу. Пофлідери всіх ланок структури повинні приділити особливу увагу до коштів, які виділяються державою і розподіляються для освіти місцевими владоможцями.

2012 –ий стартує в освіті Львівщини з технічним прогресом. Оновлено, за словами Михайла Брегіна, і модернізовано сайт, до якого матиме швидкісний доступ на різних рівнях не лише кожен район, але й кожен вчитель. Тут зможуть розмістити оперативну інформацію різні підрозділи освітньої галузі і так само оперативно черпати новини.

Завдяки спільній роботі профспілки й головного управління освітяни взяли активну участь в спортивній та культмасовій роботі. Нагороди отримали вчителі, які не лише захоплюються спортом, беруть активну участь в художній самодіяльності, а й зуміли тут виділитися особливо. Ті, які у свій вільний час знаються з романсом і піснею стали переможцями традиційного вже для Львівщини конкурсу «Співоча освітянська родина», який спонсорує профспілка. Щасливи жереб знову дістався відомому в області вчительському чоловічому квартету «Гамалія» з Дрогобича під керівництвом Степана Хміля, квартетові з Городоччини, жіночим дуетам з Бібрської та Новояворівської шкіл, тріо зі Соколівки на Бузеччині та з Сихівського району Львова, солістові Вікторові Гембарі із золочівської Словіти, бандуристці Більській Марії з Радехова. Вони подарували учасникам підсумкових зборів краплини свого таланту, перелиті в музику і пісню.

Львівська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори