Лист ЦК Профспілки до Голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України В.Полохала

23.04.2009 № 02-5/179
Голові Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України
В.І.Полохалу


Шановний Володимире Івановичу !

ЦК Профспілки працівників освіти і науки звертається з приводу необхідності внесення змін до закону України «Про освіту» стосовно виплати винагороди за сумлінну працю науково-педагогічним працівникам.

Статтею 57 Закону України «Про освіту» виплата щорічної грошової винагороди в розмірі до одного посадового окладу (ставки заробітної плати) за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов’язків передбачена лише для педагогічних працівників. Науково-педагогічні працівники такого права позбавлені. Таким чином, працюючи в тому самому вищому навчальному закладі, одним із працівників, зокрема педагогічним, а це - методисти, завідувачі навчальними лабораторіями, вихователі гуртожитків, майстри виробничого навчання, керівники навчальних відділів та їх заступники, винагорода за сумлінну працю і зразкове виконання службових обов’язків виплачується, а професори, доценти, старші викладачі, викладачі, асистенти, інші працівники, що посідають науково-педагогічні посади, її не отримують. Такий підхід до оплати праці професорсько-викладацького складу, який безпосередньо забезпечує навчально-виховний процес та здійснює підготовку фахівців, викликає справедливі невдоволення з їхнього боку.

У зв’язку з цим ЦК профспілки просить при внесенні змін до Закону України «Про освіту» передбачити норму щодо виплати винагороди за сумлінну працю і зразкове виконання обов’язків в розмірі до одного посадового окладу також для науково-педагогічних працівників, зокрема в абзаці десятому частини першої статті 57 після слова «педагогічним» доповнити словосполученням «науково-педагогічним».

З повагою
Заступник Голови Профспілки Г.Ф.Труханов
Лист

Схожі публікації


Догори