ЦК профспілки звернувся до Комітету ВРУ з питань науки і освіти стосовно неохідності внесення змін до закону «Про засади запобігання та протидії корупції»

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України


01012, м. Київ, майдан Незалежності, 2
Тел./факс: +38 (044) 278-62-51
e-mail:osvorg@fpsu.org.ua


03.11.2009 № 02-5/439
Голові Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України
В.І.Полохалу

Шановний Володимире Івановичу !

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України звертається з приводу Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» від 11 червня 2009 року № 1506-VI, який вводиться в дію з 1 січня 2010 року.
Статтею 2 цього Закону визначено перелік суб’єктів, на яких поширюється відповідальність за корупційні правопорушення. Згідно із підпунктом 3 частини 1 цієї статті до таких суб’єктів зокрема віднесено осіб, які постійно або тимчасово обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків.
Нормами п. 2 ст.4 закону таким особам заборонено займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю, крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту, що здійснюються в позаробочий час.
Діючими на даний час нормативно-правовими актами, зокрема постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 р. N 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій», Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 р. N 43, Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102, виконання керівниками вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх, позашкільних, дошкільних навчальних закладів, та їх заступниками (проректорами, помічниками тощо) викладацької (педагогічної) роботи в обсязі до 240 годин з погодинною оплатою праці, або 9-12 годин на тиждень чи 360 годин на рік з оплатою за тарифікацією, дозволяється в основний робочий час, оскільки така робота не є сумісництвом.
Поширення з 1 січня 2010 року обмежень, встановлених нормами п. 2 ст.4 цього закону на зазначених керівних працівників навчальних закладів, призведе до звуження їх трудових прав, що заборонено статтею 22 Конституції України.
У зв’язку з викладеним ЦК Профспілки просить Вас, шановний Володимире Івановичу, ініціювати внесення змін до Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», а саме вилучити з пункту 2 статті 4 слова «що здійснюються в позаробочий час».

З повагою
Голова Профспілки Л.С.Сачков
0
3 листопада 2009
3 991
---

Схожі публікації


Догори