ЦК профспілки звернувся до МОН з питання застосування обмежень для керівників навчальних закладів на викладацьку роботу, встановлених законом «Про засади запобігання та протидії корупції»

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України
01012, м. Київ, майдан Незалежності, 2


03.11.2009 № 02-5/438
Міністерство освіти і науки України


В ЦК Профспілки працівників освіти і науки України надходять численні звернення з приводу застосування норм Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» від 11 червня 2009 року № 1506-VI, який вводиться в дію з 1 січня 2010 року.
Статтею 2 цього Закону визначено перелік суб’єктів, на яких поширюється відповідальність за корупційні правопорушення. Згідно із підпунктом 3 частини 1 цієї статті до таких суб’єктів зокрема віднесено осіб, які постійно або тимчасово обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків.
Нормами п. 2 ст.4 закону таким особам заборонено займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю, крім викладацької, наукової та творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту, що здійснюються в позаробочий час.
Просимо роз’яснити, чи поширюються ці норми Закону на керівників вищих, загальноосвітніх, професійно-технічних, позашкільних, дошкільних навчальних закладів, та їх заступників (проректорів, помічників), оскільки діючими на даний час нормативно-правовими актами, зокрема постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 р. N 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій», Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28 червня 1993 р. N 43, Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 ( п. 91), виконання наукової, викладацької, медичної, творчої діяльності, в обсязі, що не вважається сумісництвом, в основний робочий час.
У разі поширення з 1 січня 2010 року цих обмежень на вищезазначених керівних працівників навчальних закладів та органів управління освітою просимо підтримати ініціативу ЦК профспілки щодо внесення змін до зазначеного закону, а саме вилучення з пункту 2 статті 4 слів «що здійснюються в позаробочий час».

Заступник голови Профспілки Г.Ф.Труханов
0
3 листопада 2009
5 151
---

Схожі публікації


Догори