Міжнародна конференція праці: важливі рішення для працівників

Міжнародна конференція праці: важливі рішення для працівниківЗ 28 травня до 12 червня 2014 року у Женеві триває 103-я сесія Міжнародної конференції праці. У ній беруть участь майже 4 тисячі делегатів від трьох сторін – працівників, роботодавців та урядів – 185 країн-членів МОТ.

На Міжнародній конференції праці, яка проводиться щорічно в Женеві, представники урядів, роботодавців і профспілок з усього світу обговорюють ключові питання сфери праці, такі як зайнятість молоді чи гідні умови праці, та встановлюють мінімальні стандарти прав робітників. Крім цього, ще однією важливою функцією МОП є розгляд найбільш серйозних випадків порушення прав працівників та профспілок.

Міжнародна організація праці є найстарішою міжнародною організацією з-поміж тих, які сьогодні діють, вона створена задовго до Організації Об'єднаних Націй і є єдиною тристоронньою глобальною структурою, що, принаймні в принципі, робить її найдемократичнішою.

На відкритті 103-ї сесії Міжнародної конференції праці Генеральний директор МОП Гай Райдер закликав до справедливої політики міграції і посилення заходів проти примусової праці.

«Масштаби міграції величезні та постійно зростають. Її схеми стають все більш складними, а характер також змінюється. Усі ми погоджуємося, що вона має потенціал внести значний вклад у ріст і розвиток», – заявив Райдер на відкритті сесії. Проте, він додав, що «на жаль, в дуже багатьох випадках, вона продовжує асоціюватися з неприйнятним ставленням та зловживаннями стосовно найбільш вразливих жінок і чоловіків наших ринках праці.»

Доповідь Генерального директора «Справедлива міграція, встановлення порядку денного МОП» буде обговорено на пленарних засіданнях. У доповіді зазначається, що все більше людей перетинає кордон у пошуках роботи – за оцінками у світі 232 млн. робітників-мігрантів. У ній викладені рекомендації з питань політики у відповідь на глобалізацію, демографічні зміни, конфлікти, нерівність доходів та зміни клімату.

На конференції також буде обговорено посилення заходів щодо примусової праці і доповнено Конвенцію МОП про примусову працю № 29, з особливою увагою попередженню торгівлі людьми і захисту її жертв.

«Сьогодні у світі понад 21 мільйон жертв примусової праці. І якщо ми уважно поглянемо на цю тривожну реальність, то зрозуміємо, що це не просто залишок зловживань з минулої епохи. Примусова праця мутує, вона відтворює себе в найнебезпечніших формах», сказав Райдер. «Примусова праця – це великий бізнес», – додав він. «Наші останні розрахунки показують, що вона приносить 150 млрд. дол. США прибутку в рік».

Під час конференції відбудеться дискусія щодо прийняття стандартів формалізації неформальної економіки. Відповідна Рекомендація повинна бути спрямована на надання всебічних та практичних рекомендацій щодо формалізації неформальної економіки і охоплювати економічні, соціальні і правові питання, які стосуються неформальної економіки. Розширення прав та захисту на працівників неформального сектору економіки має стати ключовим елементом переходу до формальної економіки.

Інтернаціонал Освіти захищає права освітян


У своєму виступі на 103-й сесії Міжнародної конференції праці заступник Генерального секретаря Інтернаціоналу освіти Халдіс Хольст закликала делегатів підтримати кампанію «Об'єднаймося заради якісної освіти» та наголосила на важливості спільної роботи Інтернаціоналу і різних підрозділів Міжнародної організації праці.

Вона звернулася до урядів із закликом визнати, що інвестиції в освіту займають центральне місце у сприянні реалізації прав людини. «Освіта є частиною боротьби з бідністю, безробіттям, нерівністю,» – підкреслила вона. «Освіта сама собою є стратегією досягнення гідної праці».

У зв'язку з цим вона наголосила на важливості продовження інвестицій в якісну державну освіту, професійно-технічну освіту і підготовку кадрів, дошкільну освіту, вищу освіту і наукові дослідження, і, звичайно, в якісні програми підготовки вчителів і в самих учителів. Без цих інвестицій Цілі розвитку тисячоліття залишаться недосяжними.

Під час обговорення найбільш серйозних випадків порушення прав трудящих, Інтернаціонал освіти виступить щодо порушень прав освітян на свободу об’єднання та ведення колективних переговорів у Еквадорі, Камбоджі, Алжирі і Свазіленді, дискримінації у сфері праці, зокрема звільнення викладачів у Південній Кореї, викорінення дитячої праці у Демократичній Республіці Конго і Нігері.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори