Парламент ратифікував конвенцію МОП №117 про основні цілі та норми соціальної політики

Парламент ратифікував конвенцію МОП №117 про основні цілі та норми соціальної політики16 вересня 2015 року Верховна Рада України прийняла закон про ратифікацію конвенції Міжнародної організації праці про основні цілі та норми соціальної політики № 117, ухвалену на 46-й сесії Генеральної конференції Міжнародної організації праці 22 червня 1962 року.

Конвенція МОП № 117, зокрема, передбачає вжиття заходів на міжнародному, регіональному або національному рівні для сприяння прогресу у таких сферах, як: охорона здоров’я, житлове будівництво, забезпечення продовольства, освіта, піклування про добробут дітей, становище жінок, умови праці, поліпшення умов життя в сільських районах, захист прав трудових мігрантів і соціальне забезпечення.

Конвенція містить норми про те, що:

– будь-яка політика повинна перш за все спрямовуватися на досягнення добробуту й розвитку населення, а також на заохочення його прагнення до соціального прогресу;

– підвищення життєвого рівня розглядається як основна мета планування економічного розвитку;

– заохочується встановлення мінімальної заробітної плати в колективних договорах, що вільно укладаються між профспілками, які репрезентують заінтересованих працівників, та роботодавцями або організаціями роботодавців.

Конвенція набирає чинності для України через дванадцять місяців після дати реєстрації документа про її ратифікацію у Генерального директора Міжнародного бюро праці.

Завантажити документ konvencia_mop_-117.doc [80 Kb][79] Завантажити Переглянути документ онлайнЮридичний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори