Обрано нового Генерального директора Міжнародної організації праці

Обрано нового Генерального директора Міжнародної організації праці28 травня 2012 року Адміністративна рада Міжнародної організації праці таємним голосуванням обрала десятого за свою історію Генерального директора, п'ятирічна каденція якого розпочнеться у жовтні 2012 року.

Новим головою став Гай Райдер, який до цього обіймав посаду Виконавчого директора з міжнародних стандартів праці і фундаментальних прав трудящих. Він має великий досвід роботи на керівних посадах на міжнародному рівні, в тому числі як Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок.

Гай Райдер стояв на чолі об’єднавчих процесів, які призвели до створення МКП у 2006 році та поклали край десятиліттям розколу міжнародного профспілкового руху.

«Я дуже захоплений цією нагодою. Це унікальний шанс для того, щоб у самий розпал кризи змінити на краще життя мільйонів людей, багато з яких навіть не чули про МОП, – каже новообраний Генеральний директор. – Я дякую Адміністративній раді за високу довіру. Упевнений, що в повній мірі значення того, що відбулося сьогодні, буде усвідомлено тоді, коли нам вдасться поставити людей праці і їхні інтереси перший план наших дій».

Сьогодні перед МОП стоїть завдання продемонструвати свою здатність успішно застосувати свої цінності, потенціал та повноваження для виведення світу праці з кризи. Вона повинна бути непохитною у своїй відданості соціальній справедливості, чутливою до вимог своїх тристоронніх складових і спритно реагувати на швидкі зміни.

Крім того, Гай Райдер з розумінням ставиться до вимог урядів, трудящих та роботодавців щодо проведення ефективних реформ:
«У нелегкі часи скорочення бюджетів усіх рівнів неабияк зростає відповідальність МОП у підвищенні цінності грошей. Ресурси, довірені МОП, повинні використовуватись якомога ефективніше та прозоріше в усіх сферах її діяльності. Це означає, що вищим пріоритетом роботи організації має стати надання ретельнішої уваги її внутрішньому управлінню».

Так, ще на Всесвітньому конгресі в Кейптауні (липень 2011 р.) він зазначив, що МОП спільно Інтернаціоналом освіти і профспілками вчителів будуть продовжувати закликати до поліпшення глобального управління, універсального застосування і дотримання міжнародних трудових норм освітян.

Гай Райдер отримав 30 з 56 голосів титулярних членів Адміністративної ради МОП, що свідчить про впевнену перемогу над вісьмома іншими кандидатами. Голосування проходило у штаб-квартирі МОП у м. Женеві (Швейцарія) після того. як нинішній Генеральний директор МОП Хуан Сомавія півтора роки тому оголосив про намір піти у відставку у вересні 2012 року.

Обрано нового Генерального директора Міжнародної організації праці
Гай Райдер


За матеріалами сайтів ФПУ, Інтернаціоналу освіти

Схожі публікації


Догори