104 сесія МОП: акцент на впевненості людини у завтрашньому дні

104 сесія МОП: акцент на впевненості людини у завтрашньому дніУ Женеві (Швейцарія) триває робота 104-ї сесії Міжнародної конференції праці, відкриття якої відбулося 1 червня.

У сесії конференції МОП беруть участь делегації урядів, профспілок та роботодавців з 185 країн-членів МОП, всього приблизно 4000 делегатів. До 13 червня вони обговорюватимуть шляхи розширення зайнятості, розвитку ринку праці, просування соціального партнерства.

Питання створення робочих місць, забезпечення рівності, стабільного розвитку, мобільності робочої сили, впевненості людини у завтрашньому дні, соціального діалогу висвітлив у своїй доповіді «Ініціатива сторіччя, що стосується майбутнього сфери праці» Генеральний директор Міжнародного бюро праці Гай Райдер у перший день проведення Конференції.

Понад 600 млн нових робочих місць необхідно створити в світі до 2030 року. У силу демографічних тенденцій щорічно ринок праці поповнюють 40 млн осіб, а це означає, що до 2030 року «в глобальній економіці необхідно буде створити 600 млн робочих місць», йдеться в доповіді Райдера.

Найімовірніше, вважає Гай Райдер, ці місця будуть створюватися в сфері послуг, на яку сьогодні припадає 49% всіх зайнятих осіб у світі. Як зазначається у доповіді, в сільському господарстві трудяться 29% працівників, у промисловості – 22%.

Гай Райдер відзначає, що частка населення, яке старше 65 років зросте до 2040 року з нинішніх 8 до 14%, і необхідно буде «підтримувати зростаюче число літніх людей у світі».

Безробіття у світі перевищило показник у 200 мільйонів, зазначається далі в документі. Зараз безробітних на 30 млн більше, ніж до фінансової кризи 2008 року.

«Ми знаємо, праця може руйнувати життя», – продовжив Райдер, нагадавши, що щорічно на роботі гинуть 2,3 млн людей, а 21 млн – змушені працювати примусово. Крім того, 168 млн дітей змушені працювати. «МОП несе відповідальність за викорінення таких ситуацій», – нагадав він.

У роботі Конференції взяла участь українська делегація, у планах якої – участь у роботі низки комітетів Конференції, двосторонні консультації з представниками МОП, МКП та зарубіжних профцентрів.

На днях відбулася зустріч Генерального директора Міжнародного бюро праці Гая Райдерам з членами офіційної тристоронньої делегації України. Під час зустрічі, Голова ФПУ Григорій Осовий підняв низку найбільш болючих соціально-трудових питань для трудящих України, а також її профспілкового руху. У своєму виступі він акцентував увагу, зокрема, на затяжній фінансово-економічній кризі в Україні, несправедливості в оплаті праці та становище працюючої людини, яке ускладняється військовими діями на Сході країни, які, за словами міністра фінансів України, обходяться в 5-7 млн доларів щоденно.

Враховуючи масштаби і глибину проблем у соціально-трудовій сфері, Голова ФПУ звернувся з проханням до МОП надати також допомогу і в питаннях прийняття нового Трудового кодексу, реформи соціального страхування, розблокування заборони Уряду на доступ інспекторів праці до робочих місць.

Наприкінці свого виступу профспілковий очільник закликав країни – члени МОП до 100 річчя Організації ратифікувати усі її основоположні конвенції.

Генеральний директор, у свою чергу, повідомив, що Україна знаходиться в центрі уваги МОП, і МОП буде їй надавати усю необхідну допомогу, зокрема з ратифікації Конвенції «Про мінімальні соціальні стандарти» тощо.

За його словами, у вересні цього року до України прибуде багатодисциплінарна місія МОП, щоб безпосередньо на місці ознайомитися зі станом справ з метою надання конкретної допомоги соціальним партнерам.

Члени делегації трудящих України продовжують працювати у роботі всіх чотирьох комітетів Конференції:

• щодо застосуванню Конвенцій і Рекомендацій;

• малих та середніх підприємства і створення гідної і продуктивної зайнятості (загальна дискусія);

• переходу від неформальної до формальної економіки;

• періодичній дискусії щодо стратегічної задачі соціального захисту (охорона праці) у рамках механізму реалізації Декларації МОП 2008 про соціальну справедливість з метою справедливої глобалізації.

Міжнародна конференція праці завершить свою роботу до 13 червня 2015 року.


Міжнародний відділ ЦК Профспілки


104 сесія МОП: акцент на впевненості людини у завтрашньому дні104 сесія МОП: акцент на впевненості людини у завтрашньому дні

104 сесія МОП: акцент на впевненості людини у завтрашньому дні104 сесія МОП: акцент на впевненості людини у завтрашньому дні

104 сесія МОП: акцент на впевненості людини у завтрашньому дні104 сесія МОП: акцент на впевненості людини у завтрашньому дні

104 сесія МОП: акцент на впевненості людини у завтрашньому дні104 сесія МОП: акцент на впевненості людини у завтрашньому дні

Схожі публікації


Догори