Спільна заява керівників міжнародних організацій з нагоди Всесвітнього дня вчителів

Спільна заява керівників міжнародних організацій з нагоди Всесвітнього дня вчителів
5 жовтня 2012 року

Цього року у Всесвітній день вчителів, ми «діємо заради вчителів». Вчителі є основою якісної освіти, необхідної для побудови здорового та демократичного суспільства.

Вчителі відіграють вирішальну роль у досягненні цілей освіти для всіх.

Для забезпечення початковою освітою усіх до 2015 року необхідно приблизно 1,7 мільйонів вчителів. А для підвищення якості викладання і навчання потрібно ще більше учителів.

Ми закликаємо уряди всіх країн створити структури, які б забезпечували підготовку і безперервний професійний розвиток учителів, даючи їм можливість підвищувати свою кваліфікацію. Для того, щоб привабити творчих і відданих працівників в учительську професію, необхідно створити умови роботи, які сприятимуть професійній автономії і рівності.

Учителів потрібно підтримати у виконанні їх обов’язків щодо навчання учнів, їх голос має бути почутим керівництвом навчальних закладів, посадовими особами сфери освіти і державними органами влади.

Оплата праці вчителів має бути об’єктивною і чесною, такою, яка відображала б важливість цієї професії, кваліфікацію та відповідальності учителів.

У свою чергу, вчителі мають виконувати свої обов’язки перед учнями і суспільством.

Ми заохочуємо розробку і впровадження кодексів поведінки учителів з найвищими етичними і професійними стандартами. Учителі повинні ставити за мету ефективне навчання і якісні знання кожного учня, без винятку.

Всесвітній день вчителів – це можливість віддати шану праці цих чоловіків і жінок, які надихають нас, змушують замислитися, допомагають нам зростати.

У цей день ми переконливо закликаємо створити умови у освітній сфері, які сприятимуть процесам викладання та навчання, а також забезпечити належну підготовку вчителів та повагу до їх прав. Ми повинні розірвати замкнуте коло погіршення умов праці з метою підвищення якості навчання для всіх.

Суспільство багато очікує від освітян і вони, в свою чергу, мають право на такі ж очікування від суспільства. З нагоди Всесвітнього дня вчителів діємо спільно на благо всіх вчителів!


Генеральний директор ЮНЕСКО
Ірина Бокова

Генеральний директор МБП
Гай Райдер

Адміністратор Програми розвитку ООН
Хелен Кларк

Генеральний директор ЮНІСЕФ
Антоні Лейк

Схожі публікації


Догори