Всесвітній день проти дитячої праці: нові ініціативи ООН

Всесвітній день проти дитячої праці: нові ініціативи ООНМільйони хлопчиків та дівчаток в усьому світі ще з раннього дитинства працюють, що позбавляє їх можливості отримати освіту, відпочивати, оздоровлюватися, порушує їх основні свободи і права. Крім того, більшість з них стають жертвами найгірших форм дитячої праці, таких як робота в небезпечних умовах, рабство, інші форми примусової праці, стають учасниками протиправної діяльності, наприклад, торгівлі наркотиками, проституції, задіяні у військових конфліктах.

Велика кількість дітей займається оплачуваною або неоплачуваної домашньої роботою в будинку третіх осіб або роботодавця. Ці діти можуть бути особливо вразливими для експлуатації. Їх робота нерідко прихована від очей громадськості, вони можуть бути ізольовані, і можуть працювати далеко від своєї сім'ї. Поширеними є випадки насильства над дітьми, зайнятими в якості домашньої прислуги.

Починаючи з 2002 року під егідою ООН 12 червня відзначається Всесвітній день боротьби з дитячою працею.

У 2014 році основними закликами в цей день є:

– вжити заходів щодо запровадження, поліпшення і розширення системи соціального забезпечення відповідно до Рекомендації Міжнародної організації праці № 202 про мінімальні рівні соціального захисту;

– впроваджувати національні системи соціального забезпечення, що враховують потреби дітей і сприяють боротьбі з дитячою працею;
– розробляти системи соціального захисту, що охоплюють найбільш уразливі групи дітей.

Інтернаціонал Освіти щороку бере активну участь у відзначенні Всесвітнього дня боротьби з дитячою працею. Він закликає профспілки працівників освіти організувати громадську діяльність, демонструючи підтримку вчителів та технічного персоналу справі викорінення дитячої праці і підвищення якості державної освіти для всіх дітей.

За останні роки Інтернаціонал Освіти розробив чимало матеріалів, які можна використовувати у рамках кампаній з викорінення дитячої праці.

На сьогодні, у співпраці з Програмою з викорінення дитячої праці Міжнародної організації праці, Інтернаціонал започатковує новий посібник «Вчителі та профспілки освітян: викорінення дитячої праці».

Посібник описує історичні передумови участі профспілок у вирішенні питання дитячої праці.

У ньому викладаються причини того, чому профспілки освіти мають гарну можливість для здійснення внеску у викорінення дитячої праці, а також наведені приклади з практики діяльності профспілок. Третій розділ містить рекомендації щодо профспілкових дій у таких сферах: підвищення обізнаності працівників профспілок, розробка політики і розвиток потенціалу; дослідження та документація; зовнішнє підвищення обізнаності, пропаганда та лобіювання; і колективні переговори та інші форми соціального діалогу.

Пропаганда викорінення дитячої праці посилюється завдяки профспілковим кампаніям, спрямованим на підвищення статусу вчителів та інших працівників освіти, а також на покращення їх підготовки, оплати праці та умов праці. Поліпшення умов викладання та навчання сприяє залученню дітей до шкіл та утриманню їх там, запобігаючи цим самим дитячій праці.

На останній Глобальній конференції з питань дитячої праці, що відбулася в Бразилії в жовтні 2013 року, делегація Інтернаціоналу Освіти успішно виступила за включення абзацу в підсумкову заяву: «Працівники освіти, охорони здоров'я та соціальної сфери повинні мати право на гідні умови праці і відповідну початкову та безперервну підготовку, політика пов'язана з цими сферами, повинна розроблятися спільно з організаціями працівників на основі соціального діалогу».

Переглянути посібник «Вчителі та профспілки освітян: викорінення дитячої праці» англійською мовою.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори