Київ: розширене засідання президії

20 лютого 2024 року відбулося розширене засідання президії ради Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України у CLUST SPACE у Бібліотеці КПІ.

Під час засідання обговорювалися питання виплати стимулюючих надбавок та дії Профспілки із забезпечення оплати праці освітян у повному обсязі. Також було висловлено позицію організації щодо оптимізації мережі закладів вищої освіти України.

Олександр Яцунь у своєму виступі зауважив, що профспілка постійно вживатиме заходів стосовно виплати стимулюючої надбавки за складність і напруженість  у роботі в розмірі 20% посадового окладу та надбавки за престижність педагогічної праці в розмірі 30% посадового окладу для усіх працівників закладів освіти міста Києва.

У свою чергу, голова Профспілки акцентував увагу на оптимізації сектору вищої освіти в Україні. За його словами, питання трансформації університетів актуальне, але водночас дискусійне і болюче. Трудові колективи мають бути в епіцентрі обговорення і вирішення подальшої долі закладів освіти. Ми не маємо права безпідставно втрачати викладачів-натхненників формування людського капіталу. Адже варто враховувати, що підготовка професора триває понад 25 років, і можна помилитися при реформуванні та зазнати непоправних втрат.

Профспілка висловлює занепокоєння перед МОН подальшою трансформацією ЗВО. Мета оптимізації закладів має бути спрямована на розвиток університетів, на визначення їх ролі і місця на час воєнного стану і повоєнного періоду. Потрібно проєктувати заходи модернізації на десятки років вперед, що дозволить визначити соціально-економічний і науково-технічний розвиток країни.

Але головне – це, насамперед, за будь-яких процесів реформування, враховувати інтереси трудових колективів.

Розглянувши та обговоривши нагальні питання, президія ради постановила звернутися до Київської міської ради з клопотанням про збільшення видатків галузі «Освіта» для забезпечення виплати зарплати зі збереженням стимулюючих надбавок у повному обсязі.

Також було вирішено звернутися до МОН щодо корегування Формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами та внесення змін до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2024 рік» в частині збільшення обсягу освітньої субвенції для міста Києва.

 

Пресслужба Київської міської організації Профспілки 

Схожі публікації


Догори