Затримки у виплатах зарплат та стипендій у столичних вишах – питання прес-конференції в УНІАН

Затримки у виплатах зарплат та стипендій у столичних вишах – питання прес-конференції в УНІАН4 листопада 2013 року за ініціативи Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України в інформаційній агенції УНІАН відбулася прес-конференція на тему: «Стан виплати заробітної плати співробітникам та стипендії студентам ВНЗ м. Києва».

У обговоренні питання взяти участь голова Київської міської організації Профспілки Олександр Яцунь, голова первинної профспілкової організації Київського національного університету будівництва та архітектури Анатолій Ваколюк, голова первинної профспілкової організації студентів НТУУ «Київський політехнічний інститут» Андрій Гаврушкевич, заступник голови первинної профспілкової організації співробітників НТУУ «КПІ» Михайло Безуглий, голова первинної профспілкової організації студентів Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Ольга Чабанюк.

Спілкуючись із журналістами лідери профкомів ВНЗ столиці повідомили, що у жовтні місяці мали місце затримки коштів Держказначейством на виплати зарплат працівникам, стипендій студентам. Загалом такі затримки становили від 6 до 15 днів у різних закладах. І, згідно з чинним законодавством, це можна трактувати як грубе порушення законодавства про працю, адже освітяни не отримали зароблені кошти, а студентство – таку необхідну стипендію.

Так, голова Київської міської організації Профспілки Олександр Яцунь повідомив, що станом на 31 жовтня 2013 року сума затримки коштів Держказначейством у Києві становила приблизно 23 млн гривень. Ще однією проблемою є затримка й за комунальними платежами, яка теж на кінець нараховували 6,5 мільйонів гривень.

Відчуваючи наростаючу напругу у трудових колективах та студентських кругах, профспілкова організація освітян столиці намагається пришвидшити вирішення цього питання. Саме тому інформує громаду Києва про уже зроблені кроки – направлене колективне звернення на адресу Прем’єр-міністра України, яке підтримали лідери профспілкових організацій викладачів і студентів ВНЗ столиці, та постійний моніторинг ситуації з виплатами на місцях.

Голова студентської первинки КНЕУ – перший студентський Президент Ольга Чабанюк також зазначила, що для студента стипендія – це таж зарплата. «Ми не можемо позбавити їх цього, адже від цього й залежить їхнє навчання, здоров’я і становлення як спеціалістів», – сказала Ольга Чабанюк.

У зв’язку з цим Олександр Яцунь наголосив, що Київська міська організація Профспілки триматиме на контролі питання захисту прав викладачів та студентів й повторно направить звернення до Уряду, аби в подальшому відповідні проплати здійснювалися згідно з графіками.

Прес-служба Профспілки
Затримки у виплатах зарплат та стипендій у столичних вишах – питання прес-конференції в УНІАНЗатримки у виплатах зарплат та стипендій у столичних вишах – питання прес-конференції в УНІАН

Затримки у виплатах зарплат та стипендій у столичних вишах – питання прес-конференції в УНІАНЗатримки у виплатах зарплат та стипендій у столичних вишах – питання прес-конференції в УНІАН

Схожі публікації


Догори