Із високою мірою вимогливості: звітно-виборна конференція ППО Одеського політеху

Із високою мірою вимогливості: звітно-виборна конференція ППО Одеського політеху11 грудня відбулася звітно-виборна конференція первинної профспілкової організації працівників Одеського національного політехнічного університету.

У роботі конференції взяли участь ректор ОНПУ Геннадій Олександрович Оборський, декани факультетів, голова секції вищої школи обкому Профспілки Тетяна Василівна Страхова, голова первинної профспілкової організації студентів ОНПУ Ігор Миколайович Щедров.

Зі звітом про роботу профспілкового комітету за 2009-2014 роки виступив голова профкому Богдан Васильович Мотулько, який відзначив, що останнім часом працюють в надзвичайно важких соціально-економічних умовах через регулярні порушення ст. 57 Закону України «Про освіту», недостатнє фінансування галузі, а віднедавна також і через доручення Прем’єр-міністра України щодо опрацювання підготовлених Міністерством фінансів пропозицій, які, як ніколи раніше, утискатимуть права працівників. Розповів профспілковий лідер і про ту діяльність, яку розгорнула галузева Профспілка та її ланки для того, щоб не допустити прийняття антисоціальних законів.

У доповіді було наголошено, що двічі на рік профком звітував про виконання положень колективного договору спільно з представниками адміністрації університету.

Велася активна робота з оздоровлення працівників та членів їх сімей в санаторії-профілакторії ОНПУ, спортивно-оздоровчому таборі «Чайка», дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Знамя» обласної організації Профспілки. На жаль, через те, що за останні два роки політехнічний університет недостатньо фінансується галузевим Міністерством, кількість оздоровлених у «Чайці» різко зменшилася.

Розповів Богдан Васильович і про культурно-масову роботу в профспілковій організації: організовані туристичні поїздки по наймальовничіших куточках України, походи в театри, вечори відпочинку, а також про тісну співпрацю із Палацом культури студентів Одеського національного політехнічного університету.

Відзначив позитивний розвиток спортивної та фізкультурної роботи в університеті: працівники ОНПУ беруть активну участь у спортивних змаганнях, які фінансово підтримує профком.

Перед делегатами та запрошеними виступив ректор ОНПУ Г.О. Оборський, який наголосив, що позитивно оцінює роботу профспілкового комітету працівників та готовий працювати й надалі з таким профкомом. Він розповів також про насущні проблеми, з якими зараз стикаються усі вищі навчальні заклади, але адміністрації та профкому працівників політехнічного університету вдається їх вирішувати. Зокрема, це збереження чисельності трудового колективу та недопущення відправлення працівників у відпустки без збереження заробітної плати.

Жваво та емоційно відреагували делегати конференції на виступ Т.В. Страхової, головна ідея якого полягала в необхідності боротьби спілчан проти наступу на права працівників. Як зазначила Тетяна Василівна, в цьому році профактиву вдалося відбити дві атаки на освітян – в березні та вересні та не допустити прийняття законів, які довели б до зубожіння освітян.

Голова секції вищої школи підкреслила, що наміри Уряду вирішити бюджетні проблеми за рахунок освітян, посилаючись на євроінтеграцію, є просто знущанням, і навела для порівняння розміри зарплат європейських та українських науково-педагогічних працівників. Учасники конференції ознайомилися та схвалили текст звернення секції вищої школи обкому Профспілки до Президента України, Голови Верховної Ради та Прем’єр-міністра України.

Головою первинної профспілкової організації працівників ОНПУ знову за одностайним рішенням спілчан було обрано Б.В. Мотулька, якого і делегували до складу обласного комітету Профспілки. На посаду голови обласної організації Профспілки було рекомендовано Ніну Олександрівну Дубовик.

Служба зв’язків з громадськістю та ЗМІ Одеського обкому Профспілки


Із високою мірою вимогливості: звітно-виборна конференція ППО Одеського політехуІз високою мірою вимогливості: звітно-виборна конференція ППО Одеського політеху

Схожі публікації


Догори