Запорізькому педагогічному коледжу – 125!

Запорізькому педагогічному коледжу – 125!
…Слова загублять суть без інтонації,
А розум згасне, як не буде знань.
А ми відповідаємо за націю,
За сотні доль, за сотні починань.

18 грудня 2015 року Комунальний вищий навчальний заклад «Запорізький педагогічний коледж» Запорізької обласної ради приймав вітання з Днем народження, зі 125-річчям. Це наймудріший за віком навчальний заклад нашої області, бо веде свій родовід з 1890 року від менонітського Хортицького центрального училища, в якому були відкриті дворічні педагогічні курси для підготовки вчителів початкових класів німецьких шкіл.

Невдовзі вони стали чотирирічними, потім – учительською семінарією, технікумом, Верхньохортицьким, а потім Запорізьким педагогічним училищем, згодом – коледжем…

Святкування 125-річчя об’єднало зусилля адміністрації і профспілкового комітету. У програмі проведення урочистих заходів – виховні години у групах «Сторінками історії коледжу» (зустрічі з ветеранами-педагогами, випускниками коледжу), конференція «Від витоків до сьогодення», робота музею коледжу, робота виставок і, звичайно ж, – урочиста частина.
Затишна зала зібрала викладачів, ветеранів праці, студентів, батьків, гостей.
Педколедж привітали з ювілеєм начальник Департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Т.Я. Озерова, голова Запорізької обласної організації галузевої Профспілки Н.І. Гринь.
Викладачі, працівники коледжу отримали нагороди від Запорізької облдержадміністрації, обласної ради, Департаменту освіти і науки ОДА, виконкому Запорізької міської ради, комітету Запорізької обласної організації галузевої Профспілки.

Сьогодні відносини первинної профспілкової організації та адміністрації коледжу є взірцем соціального партнерства в галузі освіти області.

У кінці 1920 року в Україні була створена спілка, яка одержала назву Всеукраїнської профспілки працівників освіти і соціалістичної культури та об'єднала вчителів, бібліотекарів, працівників навчально-виховних, наукових і культурно-освітніх установ усіх губерній, які знаходились на нинішній території України. Саме у цьому періоді була створена профспілкова організації у Верхньохортицькій педагогічній школі.

Головою профспілкової організації може бути людина активна, небайдужа, творча, та, яку поважають у колективі. Тож будемо вести відлік діяльності профспілкової організації від голови ПК Крижанівської Олександри Юхимівни. На чолі організації в різний час були Коваленко Світлана Григорівна, Швігель Ніна Кононівна, Ткаченко Валентина Федорівна, Коваленко Ніна Олександрівна, Баєва Маргарита Ісаківна, Овчиннікова Валентина Іванівна, Чуйкіна Людмила Анатоліївна. У 80-х роках Ушакова Віра Іллівна була членом Республіканської Ради Профспілки працівників освіти і науки. Вже другу каденцію первинку очолює викладач української мови і літератури Лапіна А.О.

Первинна організація коледжу об’єднує і працівників і студентів. Обопільна відповідальність соціальних партнерів є запорукою належного виконання колективно – договірних забов’язань. В закладі своєчасно, у повному обсязі виплачуються стипендії, заробітна плата, усі доплати і надбавки, щорічна винагорода. Коледж став переможцем обласного конкурсу на кращий колективний договір 2013 року.

Директор коледжу О.М. Мельник нагороджений Почесними знаками ЦК Профспілки працівників освіти і науки (2010 рік) та ФПУ (2015 рік) “За соціальне партнерство”, а до ювілею закладу – медаллю “За розвиток Запорізького краю ”.

Сподіваємось, що славний, торований шлях шанованого на запорізькій землі педагогічного закладу продовжиться у майбуття величними творчими злетами, плідними професійними пошуками, самовідданою працею та навчанням.

Прес-служба обласної організації Профспілки


Запорізькому педагогічному коледжу – 125! Запорізькому педагогічному коледжу – 125!

Запорізькому педагогічному коледжу – 125! Запорізькому педагогічному коледжу – 125!

Запорізькому педагогічному коледжу – 125! Запорізькому педагогічному коледжу – 125!

Запорізькому педагогічному коледжу – 125! Запорізькому педагогічному коледжу – 125!

Запорізькому педагогічному коледжу – 125! Запорізькому педагогічному коледжу – 125!

Схожі публікації


Догори