Одеська облрада сприятиме вирішенню питання фінансування закладів профтехосвіти області

Одеська облрада сприятиме вирішенню питання фінансування закладів профтехосвіти областіСкрутне становище, в якому зараз опинилися заклади професійно-технічної освіти в Україні, спонукало Одеський обласний комітет Профспілки звернутися до Одеської обласної ради з проханням вирішити питання фінансування закладів професійно-технічної освіти області зокрема державного навчального закладу «Ізмаїльський центр професійно-технічної освіти» та Теплодарського професійного ліцею.

У листі, направленому до обласної ради 18 лютого цього року напередодні засідання сесії, було зазначено, що 197 працівникам в цьому році досі не виплачено заробітну плату, а кошти для фінансування професійно-технічної освіти не отримано. Обком Профспілки попросив обласну раду сприяти вирішенню цього питання.

16 березня обком Профспілки отримав відповідь голови обласної ради А.І.Урбанського на своє звернення, в якому проінформовано про те, що зараз у зв’язку із прийняттям змін до законодавства місцеві бюджети опинилися у скрутному становищі через відсутність коштів для утримання професійно-технічних навчальних закладів. Потреба у фінансуванні складає 315,5 млн. грн, і при цьому новації законодавства стосуються лише передачі видатків щодо підготовки робітничих кадрів у профтехучилищах, а питання перебування цих установ у державній власності залишено без вирішення.

На сьогодні законодавством не надані повноваження органам місцевого самоврядування щодо управління та передачі у комунальну власність професійно-технічних навчальних закладів.

Тому Одеська обласна рада вирішила направити звернення до Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з проханням повернутися до фінансування профтехучилищ за рахунок субвенції з державного бюджету та перш за все вирішити питання щодо управління та передачі у комунальну власність професійно-технічних навчальних закладів.

 

Служба зв’язків з громадськістю та ЗМІ Одеського обкому Профспілки

Схожі публікації


Догори