266 млн гривень освітянам – у Києві скоригували бюджет-2018

20 листопада 2018 року на пленарному засіданні Київської міської ради депутати скоригували бюджет міста на поточний рік.

Зокрема депутати направили 100 мільйонів гривень на придбання житла для киян-учасників Антитерористичної операції. Також Київрада спрямувала додаткових 266 мільйонів гривень на виплату надбавок і зарплат освітянам.

За словами голови постійної комісії Київради з питань освіти Ганни Старостенко, така ситуація склалася через недосконалу формулу нарахування освітньої субвенції з державного бюджету. Адже система наразі не враховує специфіку великого міста.

Через недосконалу формулу нарахування освітньої субвенції з державного бюджету, за жовтень, приміром, зовсім не були виплачені надбавки за складність і напруженість у роботі працівникам закладів загальної середньої освіти у Голосіївському, Дарницькому, Дніпровському, Оболонському, Святошинському, Солом'янському районах. Тепер ситуацію буде врегульовано, кажуть у мерії.

«Такі коригування стали можливими завдяки збільшенню дохідної частини бюджету столиці. Зокрема, місто отримало майже 2,7 мільярдів гривень за рахунок додаткових надходжень. В основному від податку на доходи фізичних осіб. Так 1,1 мільярди гривень ми отримали за рахунок субвенції з державного бюджету. Відтак, столиця отримала 3,8 мільярда гривень на вирішення нагальних потреб міста», – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Загалом, внесені зміни до головного кошторису столиці передбачають видатки бюджету-2018 на рівні 57,6 мільярда гривень. Відповідне рішення підтримали 64 депутати КМР.

За матеріалами Київської міської ради

Схожі публікації


Догори