Філологи УДПУ урочисто відзначили Міжнародний день рідної мови

Факультет української філології Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини має свої давні традиції, був і залишається осередком українства, джерелом збереження національної ідентичності та примноження культурних багатств нації.

З ініціативи заступника декана з виховної роботи, кандидата педагогічних наук, доцента кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання Наталії Осіпенко, голови студентської ради Діани Кодриш філологічна родина відзначила Міжнародний день рідної мови.

Щира українська пісня, декламування віршів, гуморесок, тематична конкурсна програма, відеоперегляди, радісні емоції та дружня атмосфера додали святу справжньої піднесеності, а також переконливо довели, що такі заходи можуть стати сходинкою до майбутніх успіхів та самоствердження студентської молоді.

Свято проходило у дружній атмосфері, усі присутні пройнялися щирими емоціями, викликаними рідним українським словом.

Також філологи не оминули питання культури мовлення, зокрема перегляд відеоролика «ТОП-10 слів, яких слід позбутися в українській мові» розкрив засилля в щоденному спілкуванні суржику і сленгу, слів-покручів у мові. А через гуморески Павла Глазового студентки Лілія Пивовар та Аліна Демиденко  у сатиричній формі осудили незнання  рідної мови.

Особливе пожвавлення серед учасників заходу викликала тематична конкурсна програма. Під час вікторини студенти і викладачі на швидкість пригадували прислів’я, приказки, добирали фразеологізми тощо.

Наприкінці свята заступник декана з виховної роботи Наталія Сергіївна Осіпенко подякувала всім учасникам і глядачам та висловила сподівання, що відзначення Міжнародного дня рідної мови на факультеті української філології стане сходинкою до майбутніх успіхів та самоствердження студентської молоді.

За матеріалами Факультету української філології УДПУ

Схожі публікації


Догори