ХХ звітно-виборна конференція Білоцерківської міської організації Профспілки

Про головні  проблеми сьогодення та ролі профспілок у їх розв'язанні йшлося 16 жовтня 2019 року на ХХ звітно-виборній конференції Білоцерківської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Одним із головних завдань профспілок є формування власної ідеології, спрямованої на забезпечення гідного рівня життя людини праці та поваги до неї держави та роботодавців. Профспілки як складова громадянського суспільства мають бути носіями принципів солідарності, справедливості.

Сучасна профспілкова ідеологія повинна базуватись на інтересах людини праці й неможлива без усвідомленого профспілкового членства. Для досягнення цієї мети необхідно спрямувати усі зусилля на зростання довіри до профспілок, формування у членів профспілок почуття власної гідності для відстоювання своїх прав та інтересів.

У звітній доповіді голова міської організації В.П. Чепурченко відмітив, що звітно-виборні збори у первинних профспілкових організаціях установ та закладів освіти міста пройшли організовано. Вони показали зрослу активність членів профспілки та профактиву, їх бажання брати участь у діяльності своїх організацій. Значно зріс професійний рівень лідерів організації, що підтвердилось на звітно-виборних зборах, 95% голів первинних профспілкових організацій обрано на наступний термін. Під час звітів і виборів в первинних профспілкових організаціях, на зустрічах з профактивом – повсюди ставилось питання про зміну підходів щодо надання додаткових соціальних гарантій та їх поширення лише на членів профспілки. Такий підхід є абсолютно справедливим: одні працівники сплачують внески, профспілка від їх імені веде переговори, домагається результату, а інші нічого не привносять, зате користуються всіма здобутками, як і члени профспілок.

У роботі ХХ звітно-виборної  конференції брали участь Голова ради Київської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України – Анатолій Данилович Цикалюк, директор Ліцею «Білоцерківський колегіум», член громадської ради освітян і науковців України при Міністерстві освіти і науки України –Галина Миколаївна Склярова, директор Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Перша Білоцерківська гімназія – школа І ступеня», депутат Білоцерківської міської ради, голова депутатської групи «За якісну освіту» –Борис Михайлович Смуток, директор БЗШ І-ІІІ ступенів № 5, член громадської ради при виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради –Ольга Іванівна Садаєва. Також були керівники закладів освіти міста.

Делегати ХХ звітно-виборної конференції не погодилися з поправками до проекту Закону України «Про повну загальну середню освіту» № 0901, розробленого МОН та депутатами з партії «Голос», а саме:

  • переведення працівників пенсійного віку на строковий трудовий договір;

  • встановлення 40-годинного робочого тижня для педагогічних працівників;

  • скасування надбавок та доплат, у тому числі за вислугу років, престижність педагогічної праці, перевірку зошитів, сертифікацію, завідування кабінетом, класне керівництво, вчене звання, науковий ступінь;

  • встановлення доплат за виконання обов’язків педагога-наставника у граничному розмірі, а не фіксованому розмірі;

  • введення обов’язкової сертифікації для педагогічних працівників.

Профспілкові активісти закладів освіти міста висловили протест проти намірів народних депутатів звузити трудові, соціально-економічні гарантії працівників та прийняли рішення звернутись до депутатів усіх рівнів.

У своїх виступах делегати визнали діяльність міської організації Профспілки задовільною. За підсумками роботи конференції прийнято відповідні рішення.

Головою міської організації Профспілки працівників освіти і науки України на наступні п’ять років обрано Валентина Павловича Чепурченка.


Білоцерківська міська організація Профспілки

Схожі публікації


Догори